Kuveyt'e acil iniş yapan Türk uçağının kabin ekibine şok saldırı!

İstanbul'dan Basra'ya uçuş gerçekleştiren bir Türk şirketine ait uçağın kötü hava koşulları nedeniyle Kuveyt'e acil iniş yaptığı sırada kabin görevlilerinin uçaktaki Iraklıların saldırısına uğradı

07 Ocak 2014, Salı 11:01
A A
Kuveyt'e acil iniş yapan Türk uçağının kabin ekibine şok saldırı!

Kuveyt gazetesi El Vatan'ın bildirdiğine göre, olay dün yaşandı ancak medyaya bugün yansıdı.

Habere göre, İstanbul'dan havalanan uçak Basra'ya giderken kötü hava nedeniyle Kuveyt'e acil iniş yaptı.

Bir süre burada bekledikten sonra pilot yolculara Irak'ta havanın kötüleşmekte olduğunu bu nedenle İstanbul'a dönülmesi gerektiğini ifade etti.

Uçaktaki 15 Iraklı yolcu kaptan pilotun bu kararını protesto etmeye başladı. Bunun üzerine kaptan pilot havaalanı güvenliğini uçağa çağırdı.

Güvenlik görevlileri yolcuları sakinleştirip uçağı terk ettikten sonra Iraklılar yeniden ayaklandı ve kabin ekibine saldırdı.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

"Güvenlik görevlileri uçağı terk ettikten sonra Iraklılar yeniden protestoya başladı ve kabin ekibine saldırdı. Bunun üzerine kaptan yeniden güvenliği aradı. Daha sonra Iraklılar uçaktan indirildi ve Basra'ya giden başka bir uçağı beklemek üzere havaalanı oteline götürüldü."

THY : UÇAKTA DARP YAŞANMADI

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada "THY’nin TK-798 sefer sayılı İstanbul-Basra seferi kötü hava şartları nedeniyle uçağı Basra yerine Kuveyt’e inmiştir. Yolculardan bir grup uçağın Kuveyt’e inmesi üzerine THY ekibine tepki göstermiştir. Ancak bu tepki sözlü olarak gerçekleştiği için bir darp yaşanmamıştır. Yolcularımızdan 18’i bu durum üzerine Kuveyt’te inmiştir. Geri kalan 88 yolcu ise aynı uçakla İstanbul’a geri gelmiştir" denildi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...