KYK burs sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

KYK burs sonuçlarının açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Zaman yavaş yavaş daralırken KYK'dan sonuçlara ilişkin net bir açıklama geçilmesi bekleniyor. Başvuru yapanların sordukları soru ise: KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

04 Kasım 2018, Pazar 13:39 Son Güncelleme:
A A
KYK burs sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanıyor?

"KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?" sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından soruluyor. Başvurularını yapanlar yeni bir haftaya girilirken Kredi Yurtlar Kurumu'ndan net bir açıklama bekliyor. Bu nedenle de resmi site sık sık ziyaret edilirken sosyal medya hesapları da inceleniyor.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edildiği için süreç uzayabiliyor. KYK burs sonuçlarına ilişkin KYK'nın resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılmış bir duyuru yok. Geçen yılki süreç ele alındığında 24 Ekim'de biten başvuruların 16 Kasım'da açıklandığı görülüyor. Aradan geçen 23 günü hesaba katarsak 2018 KYK burs sonuçlarının 13-15 Kasım tarihleri arasında açıklanacağı tahmin ediliyor.

KYK BURSLARI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk defa yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler için ödemeler ocak ayında başlayacak. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılacak. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.