KYK yurt başvuruları 3 Eylül'de başlıyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını 3 Eylül Pazartesi gününden itibaren almaya başlayacak

31 Ağustos 2018, Cuma 16:17 Son Güncelleme:
A A
KYK yurt başvuruları 3 Eylül'de başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek.

KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğrencilerin öğrenim bilgilerinin Yükseköğretim Kurumu’nun bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesinin önemli olduğu, öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebileceği, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrencilerin ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebileceği belirtildi.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun resmi internet adresi yurtkur.gsb.gov.tr'den ulaşabilecek.

 7/24 ÖĞRENCİLERE HİZMET VERECEK

Yaşanılan sorunlara anında çözüm bulabilmek için 7 gün 24 saat çalışan KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, "444 1961" numaralı Kurumsal İletişim Merkezi'nden ya da Kurumun resmi Twitter hesabı, "KYK_DESTEK" üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kastamonu'da 60 yıllık şapkalar müzeye bağışlandı