KYK yurt başvuruları ne zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını ağustos ayında almaya başlayacak

28 Temmuz 2017, Cuma 20:16
A A
KYK yurt başvuruları ne zaman?
KYK’dan yapılan açıklamaya göre, ülke geneli ve Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) toplam 748 yurtla, 600 binden fazla üniversiteli gence  ev sahipliği yapan kurum, bu yılki yurt başvurularını ağustos ayında alacak.    


SORUN YAŞAMAMAK İÇİN KONTROL EDİN


Öğrencilerin başvuruları "e-devlet"te yer alan öğrenim bilgilerine  göre değerlendirilecek. Bu nedenle öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet’e girip, okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleri  bürolarıyla görüşerek düzelttirmeleri gerekecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapılamayacak. Bilgilerinde hata olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek.          


BU YIL TAMAMEN HAYATA GEÇİRİLİYOR


Öğrencilerin başvuru sırasındaki kodlama hatalarını ortadan kaldırmayı  amaçlayan KYK, geçen yıl kısmi olarak uyguladığı sistemi bu yıl tam olarak hayata geçirecek.Buna göre, öğrencilerin okul bilgileri, YÖK’ün sistemi üzerinden alınacak. Uygulama sayesinde öğrencilerin başvuru esnasında yanlış işaretleme yaparak, mağdur olması engellenecek.


E-DEVLET ŞİFRESİ OLMAYANLAR NE YAPACAK?


Ayrıca başvurular e-devlet üzerinden alınacağı için, e-devlet şifresi  olmayan öğrencilerin kimlikleri ile PTT şubelerinden e-devlet şifresi almaları  veya diğer e-devlet’e giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza,  mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor. Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla  ilgili her tür bilgiye kurumun resmi internet adresi "yurtkur.gsb.gov.tr"den  ulaşabilecek.          
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.