KYK yurt sonuçları (2. yedek) açıklandı! 3. yedek sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt sonuçları (2. yedek) açıklandı! 3. yedek sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı. Bugün on binlerce üniversite öğrencisi KYK 2. yedek yurt sonuçları için tetikteydi. Kurum daha önceden yaptığı bilgilendirmeyle sonuçların 24 Eylül'de açıklanacağını bildirmişti. Kurumun bilgilendirdiği tarihte sonuçlar açıklanırken on binler https://sonuc.kyk.gov.tr adresine akın etti.

24 Eylül 2018, Pazartesi 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KYK yurt sonuçlarının bugün açıklanacağı biliniyordu. On binlerce kişi sonuçları bir an önce öğrenmek için sabırsızlanırken KYK öğlen saatlerinde 2. yedek yurt sonuçlarını açıkladı. Şimdi gözler 27 Eylül'de açıklanacak olan 3. yedek yurt sonuçlarında... KYK yurt sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

e-Devlet kapısı ile giriş yapmak için tıklayınız 

Kimlik bilgileri ile giriş yapmak için tıklayınız

Yurt kayıtları e-Devlet üzerinden yapılacak

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun bulunduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmuyor.

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlemlerini 19 Eylül saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Bu tarihe kadar öğrenciler e-Devlet’e giriş yaparak YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yapabilecekler. 

İlk yerleştirme sonrası yerleşen öğrenciler, 17 Eylül’den itibaren yurtlarda barınabilecek. Akademik takvim başlangıcına göre barınmaya başlamayan öğrencilerin yurt müdürlükleri ile iletişime geçerek durumlarını bildirmeleri gerekiyor.

Yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor.

Öncelikli öğrenciler

Başvuru esnasında özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurtta barınmaya başladığı tarihte ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

İlk yedek yerleştirmeler 20, 24 ve 27 Eylül'de

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. Buna göre ilk yedek yerleştirme 20 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 24 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme de 27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal internet sitesinden duyuru yapılmak suretiyle yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye devam edilecek.  

Başvurusu ileri bir tarihte alınacak olanlar

Ek kontenjan ya da özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim kurumuna yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, lisansüstü öğrenciler ve ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı öğrenciler için yurt başvuruları ilerleyen günlerde alınacak.

Kredi/burs başvuruları daha sonra alınacak

Kredi burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak.

İl ve yurt müdürlüklerine ait adres ve telefon numaraları yurtkur.gsb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Okulun bahçesine düşen ebabil kuşu korumaya alındı