Kylie Jenner'ın her paylaşımı bir milyon dolar değerinde

ABD’de bulunan bir sosyal medya analizi şirketinin yayımladığı raporda, ABD’li reality show yıldızı Kylie Jenner’ın sosyal medyanın en güçlü ve etkili kişisi olduğunu ve her bir paylaşımının değerinin 1 milyon doların üzerinde olduğunu ortaya koydu

06 Mayıs 2018, Pazar 09:35
A A

ABD’li D’Marie Analytics isimili sosyal medya şirketi, reality show yıldızı Kylie Jenner’ın her bir sosyal medya paylaşımının reklam değerinin 1 milyon doların üzerinde olduğunu açıkladı.

"Diğer bir deyişle, bu durum, Jenner’ın her "#sponsorlu" veya "#reklamlı" Instagram yayınının, Snapchat hikayesinin ya da bir tweet’inin; sahip olduğu yüksek etkileşim ve yüksek katılımı nedeniyle, 1 milyon dolarlık geleneksel reklam harcamalarına eşdeğer bir etkiye sahip olduğu anlamına geliyor.

Firma, Kardashian – Jenner ailesinin en genç üyesi olan Kylie Jenner’ı günümüz sosyal medyasındaki en değerli kişişi ve en güçlü influencer’ı (sosyal medya aracılığıyla insanlarn davranışlarını etkileyen ve değiştirebilen popüler kişi) olarak tanımlayarak, daha önce bu konumda bulunan Beyonce’u geride bıraktığını ifade etti.

Diğer taraftan 20 yaşındaki Jenner, sosyal medyada en çok takipçi sayısına sahip ünlü değil. Ancak, D’Marie Analytics’in verilerine göre, Kylie Jenner’ın sosyal medyadaki büyük başarısı takipçi sayısından değil, paylaşımlarının yüksek etkileşim oranından kaynaklanıyor.

Buna göre Jenner’ın Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında toplam olarak 155 milyon takipçisi bulunuyor. Yapılan analizlere göre bu hesaplardan günde ortalama 25,530 takipçi kazanıyor. 

Şirket yayınladığı raporda, Jenner’ın sadece son 30 gün içinde tüm sosyal medya hesaplarından 156 paylaşım yaptığı ve bu paylaşımların 186,152,410 etkileşim aldığı bilgisini verdi.

Diğer taraftan, iki ay önce kızı Stormi’yi dünyaya getiren Jenner’ın 23 Şubat’ta mesajlaşma uygulaması Snapchat’i artık kullanmadığını açıklamasının ardından, sosyal medya şirketinin hisse senetleri 1.3 milyar dolarlık kayba uğramıştı.

Daha sonra, Jenner bebeğinin ilk fotoğraflarını Snapchat’ten paylaşmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.