Latin diva JLO 51 yaşında

Sekreterlikten dansçılığa, oradan da dünya starlığına yükselen Latin Amerikalı diva Jennifer Lopez bugün 51 yaşına girdi. 30 yıldır müzik, moda ve şov dünyasını yönlendiren JLO'nun başarı hikayesini Rükzan Sağır hazırladı.

24 Temmuz 2020, Cuma 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Boşa hayal kurma"

"Boşa hayal kurma"

Jennifer Lopez, Porto Rikolu bir bilgisayar teknisyeni baba ile kreş öğretmeni annenin çocuğu olarak ABD’nin metropolü New York’ta, göçmen yoğunluklu Bronx muhitinde doğdu. Bir yıldız olma hayali çocuk yaşlarda başladı.

Bu tutkusu nedeniyle ailesi onu 5 yaşında dans ve şan kursuna gönderdi. Büyüdükçe tutkusu katlandı. Bu kez ailesi ona “Boşa hayal kurma, gerçek bir meslek edin. Latinlerden yıldız olmaz” diyordu. Avukatlık okuyacağını düşünerek bir hukuk şirketinde sekreter olarak çalışmaya başladı. Aklı hep sahnelerdeydi.

10 dolara temizlik

10 dolara temizlik

İş başvuruları kıvrımları nedeniyle reddediliyordu. O da yönünü dansa çevirdi. Okulu bırakıp dans eğitimine yoğunlaştı. Ailesi desteklemeyince evi terk etti.

“Günümü 10 dolar ve bir pizza kurtarıyordu. Bunun için kuaför salonlarını temizler, o parayı kazanırdım” diye anıyor o günlerini. İlk profesyonel işine 21 yaşında kabul edildi. ‘In Living Color’ dizisinde dans skecinde yer aldı. Burada fark edildi. İlk Hollywood yapımı film sözleşmesini 5 yıl sonra imzaladı.

Kariyerinin dönüm noktası 1997’de oynadığı ‘Selena’ oldu. Bundan sonra hayatı baş döndürücü bir hızda ilerledi. İlk albümü ‘On the 6’ 1999’da çıktı. Albümünün çıkış şarkısıyla Billboard’da bir numara olan ilk şarkıcı olarak müzik dünyasına giriş yaptı. Lakabını aldığı ‘JLo’ albümü ise 2001’de çıktı. Aynı yıl imza attığı 9 milyon dolarlık film anlaşmasıyla en pahalı Latin oyuncu oldu. Çıkardığı 8 albüm 80 milyondan fazla sattı. Latin Amerika’nın gururu olan Lopez, adını altın harflerle tarihe geçirdi.

400 milyon dolarlık servet

400 milyon dolarlık servet

Time dergisinin en etkili 100 insan arasında gösterdiği Lopez, 2012’de de Forbes dergisi tarafından ‘Yeryüzünün en güçlü sanatçısı’ ilan edildi. Müzik, sinema ve moda dünyasını yönlendiren ilk gerçek Latin diva oldu. Geçen yıl çıktığı turnesinden 54 milyon dolar kazandı. Serveti 400 milyon doları bulan Lopez, reklam anlaşmalarıyla birlikte yılda 43 milyon dolar kazanıyor.

JLO lakabı nereden geliyor?

JLO lakabı nereden geliyor?

1999’daki albüm kayıtları sırasında rapçi prodüktör Heavy D, ona ‘Jenny Lo’ diye sesleniyormuş. Zamanla bunu ‘JLo’ olarak kısaltmaya başlamış. Albümüne de ismini verdiği bu kısaltmayı hayranları hemen benimsemiş. Marka haline gelen bu lakabını ailesinde annesi haricinde kimse kullanmıyormuş.

3 kardeş olan Jennifer Lopez, Bronx’ta müstakil bir evde büyüdü. Yaşadığı muhiti unutmayan ve kalkınması için yardım eden Lopez, “Geçmişime, yaşadığım eve bakmak bir rüyanın gerçek olduğunu hissettiriyor” diyor. Lopez, nişanlısı Alex Rodriguez ve çocuklarıyla Miami’de 7 yatak odalı 13 banyolu 28 milyon dolarlık malikanede yaşıyor.

Sigortalı kıvrımlar

Sigortalı kıvrımlar

“Dansçıydım, atletiktim. Kıvrımlarım doğuştandı. Bana sürekli zayıflamazsam rol alamayacağımı söylüyorlardı. Kendim kalmak için direndim” diyen Lopez ile dünya tanıştıktan sonra kıvrımları bir markaya dönüştü. Öyle ki kalçaları 27 milyon dolara sigortalı.


Her şey Oscar için

Her şey Oscar için

Formuyla hayranlık uyandıran Jennifer Lopez, nişanlısı Alex Rodriguez (44) ile haftanın 6 günü spor yapıyor. Mücadeleden taviz vermeyen Lopez için “Sektörün gördüğü en çalışkan kadın” diye bahsediliyor. Geçen yıl oynadığı Hustlers filmi ile Altın Küre’de yarışan Lopez’in tek büyük hedefi kaldı. O da Oscar heykelciği.

Jennifer Lopez, 3 kez evlendi. Şarkıcı Marc Anthony ile 6 yıl süren evliliğinden ikiz çocukları oldu. Lopez, nişanlısı Rodriguez’in önceki evliliğinden olan kızları Ella ve Natasha ile hafta sonlarını birlikte geçiriyor. Özel günlerde aileye kızların anneleri de eşlik ediyor.

Jennifer Lopez’in Kübalı garson Ojani Noa (44) ile yaptığı ilk evliliği 11 ay sürmüştü. Noa, Lopez’i seks kasediyle tehdit etmiş, Lopez 6 yıl hukuk mücadelesi vermişti.

Bugün tüm dünyanın yaşantısını imrenerek izlediği,sahne performanslarıyla baş döndüren Jennifer Lopez, başarısını “Kendimden bir JLo yarattım” diyerek özetliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Melanie Sykes aşk uğruna nezle oldu