LeBron James ABD medyasını eleştirdi: 'Bunu neden göstermiyorsunuz?'

ABD'deki Floyd gösterileri protestodan çıkıp adeta iç savaş, yağma ve şiddet eylemlerine dönüşmüştü. Ülkenin birçok yerinde ortalık savaş alanına dönmüş, sokağa çıkma yasakları gelmiş ve iş, George Floyd'un hakkını savunmanın ötesine geçmişti. Colorado'da ise hala normal gösteri yapan bir kitle var. LeBron James dikkatleri buraya çekmek istiyor.

01 Haziran 2020, Pazartesi 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'deki Floyd gösterileri protestodan çıkıp adeta iç savaş, yağma ve şiddet eylemlerine dönüşmüştü. Ülkenin birçok yerinde ortalık savaş alanına dönmüş, sokağa çıkma yasakları gelmiş ve iş, George Floyd'un hakkını savunmanın ötesine geçmişti.

Fakat Colorado'da büyük bir kalabalığın asıl derdi hala George Floyd ve polisin ırkçı tutumu.

Colorado Meclis Binası'nın binasının önündeki binlerce 'normal protestocu' dün gece Floyd'un son sözleri olan 'Nefes alamıyorum'u tam 9 dakika boyunca aralıksız bağırdı. Binlerce insan bu sloganı atarken tıpkı Floyd gibi yüzü yere dönük yatıyordu.

Protestolerda herhangi bir şiddet eylemi gerçekleşmedi.

LeBron James ise Twitter hesabında bu görüntüleri paylaşarak büyük medya kuruluşlarını eleştirdi. James, "Medya bunu yayınlıyor mu, her iddasına girerim yayınlamıyorlar. Neden biliyor musunuz, çünkü burada birlik, huzur ve sevgi var!" dedi

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Olaylı Şehmus Hazer transferi bitti! Fenerbahçe ile imzalar atıldı