Lena Dunham: Coronaya yakalandım, hâlâ atlatamadım

ABD'li oyuncu Lena Dunham mart ayında corona virüsüne yakalandığını açıkladı. Testleri negatif çıksa da hastalığın etkilerini tam olarak atlatamadığını söyleyen yıldız oyuncu yaşadıklarını anlattı.

01 Ağustos 2020, Cumartesi 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

34 yaşındaki Dunham, aylar sonra corona virüsüne yakaladığını itiraf etti. Mart ayının ortalarında testlerinin pozitif çıktığını belirten Dunham, bunu yeni açıklama sebebini ise insanların durumun ciddiyetini anlamasını sağlamak olarak açıkladı.

Instagram hesabından takipçilerine seslenen Dunham, ‘Benim Covid Hikayem’ adlı bir paylaşım yaptı. Semptomlarının vücut ağrılarıyla başladığını söyleyen Dunham, takip eden süreçte halsizlik ve ateşin de belirtiler arasına eklediğini anlattı.

Test sonuçlarının ardından 3 hafta boyunca karantinaya girdiğini aktaran Dunham, kendisiyle ilgilenen doktorun çabaları sayesinde hastaneye kaldırılmadığını ama herkesin bu kadar şanslı olmadığını vurguladı.

‘Kabloları yanlış bağlanmış bir makine gibi...'

‘Kabloları yanlış bağlanmış bir makine gibi...'

Dunham o süreçte hissettiklerini şöyle anlattı:

Ayaklarımdaki sinirler yanıyor, kaslarım yapmaları gereken işi yapamıyordu. Ellerim uyuşuk ve yüksek sesleri kaldıramıyordum. Çok zor uyuyabiliyor, uyanırken de büyük güçlük çekiyordum. Tat ve koku duyularımı kaybetmiştim. Fişi çekilmiş ve daha sonra kabloları yanlış bağlanmış bir makine gibiydim.

Yaklaşık 1 ay sonra yapılan testlerde sonuçların negatif çıktığını belirten Dunham, buna rağmen hastalığın yıpratıcı etkilerinden tam olarak kurtulamadığına dikkat çekti.

İnsanları önlemlere uymaya çağıran ünlü oyuncu, “Bu sayede dünyayı büyük bir acıdan kurtarabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu bayram hangi ünlü, nerede?