Leonardo da Vinci'nin çalınan tablosu 2 yıl sonra bulundu

Leonardo da Vinci’nin 1490’lı yıllarda yaptığı Salvator Mundi tablosu 2017’de Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’a 450.3 milyon dolara satılarak ‘en pahalı tablo’ rekorunu kırmıştı. Da Vinci aynı tablonun bir kopyasını daha yapmıştı. Paha biçilemeyen bu tablo, 2 yıl önce İtalya Napoli’de bir bazilikadan çalınmıştı. İtalyan polisi, tablonun Napoli’de bir evde bulunduğunu, 36 yaşındaki ev sahibinin tutuklandığını açıkladı.

20 Ocak 2021, Çarşamba 10:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
8 kişilik özel ekiple operasyon düzenlendi

8 kişilik özel ekiple operasyon düzenlendi

İtalya’da iki yıl önce bir katedralden çalınan ünlü ressam, filozof ve mühendis Leonardo Da Vinci'nin Salvator Mundi yağlı boya tablosunun 450,3 milyon dolarla açık artırmaya satılan bir kopyası, düzenlenen operasyonla ülkenin güneyindeki bir apartman dairesinde bulundu.

İtalya’da polis iki yıl önce bir katedralden çalınan ünlü ressam, filozof ve mühendis Leonardo Da Vinci´nin Salvator Mundi yağlı boya tablosuna ait bir ihbarı değerlendirdi. Polis ekipleri 8 kişilik özel bir ekiple Napoli kentindeki San Domenico Maggiore Bazilikası'ndaki bir apartman dairesine operasyon düzenledi.

Operasyonda, Leonado Da Vinci okulunun önemli koleksiyonlarından biri olan Salvador Mundi yağlı boya tablosu ele geçirildi. Leonardo Da Vinci’ye atfedilen 15. yüzyıla ait paha biçilmez resim daha önce çalındığı katedrale geri döndü.

Rekor fiyata satılmıştı

Rekor fiyata satılmıştı

Öte yandan tablonun bulunduğu apartman dairesinin 36 yaşındaki sahibi gözaltına alındığı bildirildi. Diğer yandan, ünlü İtalyan ressam Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi (Dünyanın Kurtarıcısı) adlı İsa Peygamber tablosu, düzenlenen açık artırmada rekor fiyatla 450,3 milyon dolara satılmıştı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk gençlerinin en çok izlediği 5 yerli ve yabancı dizi