Leylekler de köpekler de çöp alanında yaşam savaşında...

Leylekler de köpekler de çöp alanında yaşam savaşında...

Şile'de, maden ocakları ve çöp sahasının da bulunduğu Kömürcü Oda mevkiinde sahipsiz çok sayıda köpek ölüsü ile karşılaşılıyor, kirliliği giderek artan sularda göçmen kuşlar yiyecek arıyor

05 Temmuz 2015, Pazar 19:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bölgede incelemeler yapan Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Başkanı Yasin Yılmaz, köpeklerin Anadolu Yakası’ndaki birçok ilçeden kısırlaştırılmadan gizlice Şile’ye getirildiğini iddia etti.

"HER GÜN ONLARCA HAYVAN TELEF OLUYOR"

Her gün onlarca hayvan telef oluyor diyen Yasin Yılmaz, Bölgede 500’ün üzerinde kısırlaştırılmamış köpek bulunuyor. Bunlar üreme dönemlerinde birçok yavru dünyaya getiriyor ve bu yavrular da çöplük bölgesinde uyuz ve hastalıklarla mücadele ederken can veriyor. Ayrıca bölgeye dikkat ederseniz, çöplük ve maden ocakları ile dolu. Her gün yüzlerce ağır tonajlı kamyondan dolayı ezilen, uyuzdan ve çeşitli hastalıklardan ölen köpekler var. Her türden tehlike burada sokak hayvanlarını bekliyor. Ayrıca olası ’kuduz’  tehlikesi de kapıda dedi.

"KONUYU BELEDİYEYE İLETTİK"

Şile çöplüğü ve İSTAÇ bölgesinde incelemelerde bulunduklarını söyleyen Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Şile Belediyesi’ne konuyu ilettik. Buraya el atılsın. Çok geç kalınmadan müdahale edilmesi gerekiyor diye konuştu.

Nurcan KIRCALI / İstanbul, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İETT otobüsü Beşiktaş'ta kaza yaptı: 1 kişi hayatını kaybetti