LGBT'lilere taşlı saldırı

LGBT'lilere taşlı saldırı

Onur Yürüyüşü'ndeki olayları protesto eden gruba taş atan şüpheli gözaltına alındı

11 Temmuz 2015, Cumartesi 21:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul’da, lezbiyen, gay, biseksüel, travesti, interseksüel (LGBT) bireylerinin düzenlediği ’Onur Yürüyüşü’ne polisin güvenlik nedeniyle izin vermemesi sonucu çıkan olaylar, Bursa’da protesto edildi.

Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği Başkanı Eylül Yağmur Saraçoğlu, "Bizler, barış, huzur ve özgürlük içersinde bir dünya istiyoruz" dedi. Basın açıklaması sırasında kalabalığa taş atan bir şüpheli gözaltına alındı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer33077","33077","201507","33077-332306.jpg","1", "0","Bursa'da LGBT'lilere taşlı saldırı");

İstanbul’da LGBT bireylerinin düzenlediği ’Onur Yürüyüşü’ne polisin müdahalesi sonrası çıkan olaylar, Bursa Hayatın Renkleri ve Özgürlük Derneği tarafından protesto edildi. 

Merkez Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılması planlanan yürüyüşe,  valiliğin güvenlik gerekçesiyle izin vermemesi sonucu  Dernekler Yerleşkesi’nde basın açıklaması yapıldı.

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı basın açıklamasında konuşan Dernek Başkan Eylül Yağmur Saraçoğlu, İstanbul’da  yaşanan olayları ve Bursa’daki yürüyüşleri için kendilerini tehdit edenleri eleştirdi. Saraçoğlu, "Bizler barış, huzur ve özgürlük içerisinde bir dünya istiyoruz" dedi.

Bu sırada çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, açıklaması sırasında taş atan bir şüpheliyi etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

Basın açıklaması yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Gözaltına alınan şüpheli emniyete götürüldü.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kobani eylemleri soruşturmasında 20 şüphelinin tutuklanması istendi