LGS nakil işlemleri ne zaman başlıyor? İkinci tercihler ne zaman?

LGS tercih sonuçları açıklanmasının ardından bir liseye yerleşemeyenler veya beklediği sonucu elde edemeyenler için yeni süreç başlayacak. Gözler ikinci tercih yani 1. nakil işlemlerinde... Peki, tercihler ne zaman başlayacak?

24 Temmuz 2019, Çarşamba 09:27
A A
LGS nakil işlemleri ne zaman başlıyor? İkinci tercihler ne zaman?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sonuçları 22 Temmuz'da açıklandı. Sonuçlar belli olduktan sonra sonuçlardan memnun olmayanların umudu ise 1. nakil işlemlerine kaldı. Öğrenciler ve veliler şimdi "LGS nakil işlemleri ne zaman başlıyor?" sorusunu yöneltiyor. İşte ayrıntılar...

İKİNCİ TERCİHLER NE ZAMAN?

İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

Bu kapsamda 29 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları 5 Ağustos’ta açıklanacak.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos’ta yapılabilecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

Sıradaki haber yükleniyor...