Libya'da bir Türk öldürüldü

Libya'da bir Türk öldürüldü

Libya'da Kaddafi yönetimine karşı halk ayaklanmasında kan dökülürken Trablus'ta bir şirkette görevli Türk işçisi 27 yaşındaki Yunus Emre Çelik de yaşamını yitirdi

23 Şubat 2011, Çarşamba 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trabzon’un Yomra ilçesine bağlı Oymalıtepe Beldesi nüfusuna kayıtlı olan ve Libya’da Yunus Emre Çelik’in, Trablus yakınlarındaki şantiyede bu sabah görevli olduğu vince çıkarken bir kurşunun isabet etmesi sonucu öldüğü belirtildi. Yunus Emre Çelik’in uzun namlulu bir silahtan açılan ateşle öldürüldüğü bilgisi geldi.

AİLESİYLE DAHA DÜN GÖRÜŞMÜŞTÜ

Yunus Emre Çelik’in Libya’ya 3 ay önce gittiği, ailesiyle en son dün sabah görüştüğü bildirildi. AA muhabirinin işçi Çelik’in yakınlarından aldığı bilgiye göre, Çelik ile ailesi dün sabah telefonla görüştü.

Telefonda durumunun iyi olduğunu söyleyen Çelik’in, şantiyelerinin kurşunlandığını fakat kendilerine bir şey olmadığını ifade ettiği belirtildi.

İşçi Yunus Emre Çelik’in annesinin Oymalıtepe beldesindeki evlerinde, babasının ise kent merkezinde olduğu, kalp hastası olduğu için oğlunun öldüğünün ilk aşamada kendisine söylenmediği bildirildi.

Trabzon’un Yomra ilçesine bağlı Oymalıtepe beldesinde oturan, bekar olan Yunus Emre Çelik’in Libya’ya 3 ay önce çalışmak için gittiği öğrenildi.

Libya’nın Jalu bölgesinde bulunan Türk işçilerin, paralarını alamayan yabancı işçiler tarafından 350 bin dolar karşılığında rehin tutulduğu öğrenildi.

DHA / AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1834 arttı