Liselere yerleştirmede 1. nakil dönemi için son gün! LGS nakil başvurusu nasıl yapılır?

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat 17.00’de sona erecek. Peki, LGS nakil başvurusu nasıl yapılır? LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS lise 1. nakil başvuruları ile ilgili detaylar…

A A
Liselere yerleştirmede 1. nakil dönemi için son gün! LGS nakil başvurusu nasıl yapılır?

Liselere yerleştirmede 1. nakil dönemi için bugün son gün. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi için tercihler saat 17.00’ye kadar alınacak. Peki, ! LGS nakil başvurusu nasıl yapılır? LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS 1. nakil işlemleri ile ilgili detaylar…

MEB tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için 2 dönemde yapılacak nakil yerleştirme sürecinin ilki bugün sona erecek.

LGS NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

LGS NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları 5 Ağustos’ta açıklanacak.

İKİNCİ NAKİL TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos’ta yapılacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu fotoğraflarda gördüklerinize inanmayın!