Londra hayalet şehre döndü

İngiltere’de geçen günlerde restoran, kafe, bar ve eğlence merkezlerinin kapatılma kararının ardından başkent Londra hayalet şehre döndü.

23 Mart 2020, Pazartesi 15:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs vakasının 5 bin 683’e, hayatını kaybedenlerin 281’e yükselmesi ile İngiltere’de önlemler de arttırılıyor.  Ülke genelinde restoran, kafe, bar ve eğlence merkezlerinin kapatılma kararı alındı. Başkent Londra’da cuma günü yürürlüğe giren kararla birlikte adeta hayalet bir şehir haline geldi. 


Yaklaşık 10 milyon kişinin yaşadığı Londra’da hükümet tarafından açıklanan son kararla birlikte Londra halkı evlerine çekildi. İngiltere’nin simgesi olan London Eye ve Kraliçe II. Elizabeth’in yaşadığı Buckingham Sarayı her gün binlerce kişinin ziyaretiyle dolup taşarken bugünlerde sessizlik hakim. 


Buckingham Sarayı yakınlarında bulunan Letonyalı Edgars Grazulis, virüs sebebiyle hayatının olumsuz etkilendiği ifade ederek, yeni alınan kararla ile restoranların yalnızca paket servis yapabileceğini bu nedenle de işinden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. 

Grazulis, "Bu virüsün hayatımızda olması ne yazık ki kötü. Birçok kişinin hayatının kaybetmesine neden oldu. Sizlerin de görebileceği gibi Londra hayalet bir şehre dönmüş durumda. Birçok iş yeri kapandı. Eğer şehirde tur atabilirseniz, bütün restoranların kapalı olduğunu göreceksiniz. Bir şeyler sipariş etmek istiyorsanız sadece paket servis olarak kabul ediliyor" ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüse aldırmadan plaja girdiler, polis baskın yaptı