Lopez'e büyük dava geliyor

Lopez'e büyük dava geliyor

Jennifer Lopez'i KKTC'ye getirecek olan şirketin yöneticileri, sözleşmeden cayan yıldıza 100 milyon dolarlık dava açmaya hazırlanıyor

10 Temmuz 2010, Cumartesi 15:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerika'daki Rum lobisi tarafından internet üzerinden yapılan çeşitli spekülasyonlarla Kuzey Kıbrıs'a gelmesi engellenmeye çalışılan Jennifer Lopez 24 Temmuz'daki Cratos Premium Hotel konserini iptal etme kararı almıştı. Lopez'i KKTC'de sahneye çıkarmaya hazırlanan Boz Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Bozoğlu konu hakkında basın toplantısı düzenledi ve Lopez'e 100 milyon dolarlık dava açacaklarını söyledi.

"35-40 milyon dolarlık bir zarar verildi. 220 milyon dolarlık bir yatırım yapıyorsunuz, yatırımınızın içinde konser ciddi bir yer tutuyor. Konserin gerçekleşmemesi büyük zarar veriyor. New York'ta gerekirse en iyi avukatları tutup kendisine yüklü bir tazminat davası açacağız" diyen Bozoğlu, "Nasıl ki Rum tarafı 7 bin tane e- mail attıysa, ben de diyorum ki, Jennifer Lopez'in gelmesi için biz de bir kampanya başlatalım. '7 bine karşılık 1 milyon e-mail kampanyası'nı başlatım. Barışın kardeşliğin ne olduğunu ona anlatalım" ifadelerini kullandı

'SÖZLEŞME DAHİ İMZALADIK'

Bozoğlu, Jennifer Lopez'in konseri iptal etmesine ilişkin Lopez'le görüşmeye çalıştıklarını söyleyerek, "Lopez, kesinlikle doğum gününde hiç bir şekilde sahne almadığını, bundan sonra da sahne almak istemediğini söyledi. Bizler de otelimizin aktivitelerine ilişkin bilgileri ilettik kendisine. Bu defa kendisine cazip geldi. Kendisini gelmesi noktasında ikna ettik. Kendisi ikiz çocukları ve bütün ekibiyle gelmeyi kabul etti.

Hatta bir jest yaparak partiyle ilgili arkadaşlarınız için özel bir uçak dahi kiralayabileceğimizi, arkadaşlarınızı da davet edebileceğini söyledik. O konuda da haber bekliyorduk. Kimleri davet edeceğine dair. Sözleşmemizi yaklaşık olarak 16 Haziran tarih itibariyle, imzaladık.

16 SAYFALIK KONTRATYaklaşık olarak 16 sayfalık profesyonel bir hukuk sözleşmesi hazırladık. Bu süreç böyle devam ederken. Jennifer Lopez'in geleceği basına yansıdı. Rum tarafında aşırı milliyetçiler var. Kendileri Jennifer Lopez'in geleceğini duymalarından itibaren kendisine sürekli e-meil attı. Sürekli Kıbrıs'ın şu anki durumunu çok dramatik bir halde olduğunu göstererek konserden vazgeçirmeye çalıştılar." dedi.

'RUM KESİMİ'NDE ŞU ANDA SINIR KAPILARI AÇIK'

Yaşanan gerginliğe ilişkin konuşmasına devam eden Murat Bozoğlu, "Güney Kıbrıs Rum kesiminde şu anda sınır kapıları açık. Güneyden, kuzeye girişler serbest. Otelimize, Lefkoşe'den gelen Rumlar, bize teşekkür ediyorlar. Rum tarafında da böyle bir yatırım düşünürmüsünüz deniliyor. Kendilerinin bize söylediği çok heyecan verici. Bu tepkiyi gösterenleri anlamadıklarını söylediler. 'Biz sizi destekliyoruz' dediler.

Bu biraz aşırı milleyetçilik... İki çocuğu ve doğum gününde geliyor bu nedenle biraz tedirginlik yaşadı. Doğum günü olması da olaya başka bir tedirginlik katıyor. Bunun aşırı bir millyetçilik olduğunu söyledik. En son yaptığımız görüşmede geleceğini söyledi. Konserden sonra kendisine hazırladığımız partiden bahsettik. Kıbrısta'ki basın toplantısından sonra, gelemeyeceğini söyledi.Kıbrıs'taki mevcut şartları tam olarak gözden geçirdikten sonra, danışmanları programın iptal edilmesine karar verdi" diye konuştu.

'ZARARIMIZ 35-40 MİLYON DOLAR'

Yapılan sözleşmenin hangi gerekçelerle iptal edilebileceğinin maddelerini de sıralayan Murat Bozoğlu, iptal edilen sözleşmeden dolayı Jennifer Lopez'e dava açacaklarını dile getirdi. Bozoğlu konuşmasına şöyle devam etti: "35-40 milyon dolarlık bir zarar verildi. 220 milyon dolarlık bir yatırım yapıyorsunuz, yatırımınızın içinde konser ciddi bir yer tutuyor. Konserin gerçekleşmemesi büyük zarar veriyor. New York'ta gerekirse en iyi avukatları tutup kendisine yüklü bir tazminat davası açacağız. En az 100 milyon dolarlık bir dava olacak. Esas amacımız adaya barış ve huzur getirmekti. Pazartesi sözleşmeyi yapmasına dair bir yazı göndereceğiz. Cevap alamadığımız takdirde hukuki yolara başvuracağız."

'1 MİLYON E-MAİL KAMPANYASI BAŞLATALIM'

Rum tarafının Jennifer Lopez'e konser vermemesi için e-mail atıldığını ileri süren Bozoğlu, "Nasıl ki Rum tarafı 7 bin tane mail attıysa, ben de diyorum ki, Jennifer Lopez'in gelmesi için biz de bir kampanya başlatalım. '7 bine karşılık 1 milyon e-mail kampanyasını başlatım. Barışın kardeşliğin ne olduğunu ona anlatalım" şeklinde konuştu.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Bozoğlu ve avukatları, Jennifer Lopez'in 2 ay gibi bir süre içerisinde olumlu yanıt vermesini beklediklerini aksi takdirde, hukuk yollarına başvuracaklarını ifade etti.

İSTANBUL DHA

3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez'in arasına Minnesota Timberwolves girdi