Lumia'lara "8.1 güncellemesi"

Nokia Lumia'lara gelen bu küçük güncelleme, Windows Phone 8.1'in yakında olduğunu müjdeliyor!

24 Mart 2014, Pazartesi 16:45
A A
Lumia'lara '8.1 güncellemesi'

Nokia, Windows Phone cihazlarında kullanılan popüler Glance uygulamasını güncelledi. Güncellemenin "yenilikler" açıklamasında çıkan bir ibare ise dikkat çekti. Uygulamanın Windows Phone 8.1 için uyumlu hale getirildiğinin vurgulayan ifade, uzun zamandır merakla beklenen Windows Phone 8.1 güncellemesinin yakında çıkacağının işareti olarak kabul edildi.

Microsoft'un, 19 Nisan'da düzenleyeceği Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 hakkında detaylı bilgi vermesi bekleniyor. Çıkış tarihi hala resmen belli olmayan Windows Phone 8.1'in tanıtımla birlikte hizmete de sunulması, kimseyi şaşırtmamalı. Zaten dünyanın farklı yerlerindeki telefon operatörleri, telefon üreticileri gibi kurumlardan sızan bilgiler, yeni güncellemenin çok yakında yayınlanacağı yönünde birleşiyor.

Windows Phone 8.1'in merakla beklenmesine neden olan en önemli detay, bu güncellemenin aslında bir güncellemeden çok Windows Phone 8 işletim sistemini büyük oranda değiştirip geliştirecek yeni bir "işletim sistemi" olarak algılanması. Bakalım Microsoft yeni "güncellemenin" piyasaya çıkmaya hazır olduğuna ne zaman karar verecek?

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...