Lüsk daireye sahte zayıflama ilacı baskını!

İstanbul Başakşehir'deki lüks bir daireye baskın yapan polis ürettiği 'zayıflama ilaçlarını' internetten satan kadını gözaltına aldı

23 Mart 2016, Çarşamba 12:54
A A
Lüsk daireye sahte zayıflama ilacı baskını!

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zayıflatma ilaçları sebebiyle meydana gelen ölümlerle ilgili olarak çalışma başlattı. Polis ekipleri yaptığı çalışma kapsamında kilo aldırıcı ve verdirici ilaçların internet siteleri üzerinden kolaylıkla alınıp satılabildiğini belirleyerek operasyon kararı aldı.

LÜKS DAİREDE ZAYIFLAMA VE ŞİŞMANLAMA İLACI ÜRETİYOR

Başakşehir'de bulunan lüks bir sitedeki daireyi tespit eden ekipler, baskın düzenledi. Evde yapılan aramalarda 1503 kutu içerisinde kilo aldırıcı ve zayıflatıcı olarak belirtilen yaklaşık 500 kilo toz ilaç, toz ilaç koymaya yarayan 20 plastik şişe, çeşitli markalara ait 1450 boş karton ilaç kutusu, etiket ısıtma makinası, etiket yapıştırma aparatı ve çok sayıda etiket ele geçirildi.

Zayfılama ilaçlarını internetten satan şüpheli Ayşe A.(37) hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla hakkında 'Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na göre' ve 'Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda ve ilaçların ticareti' ile ilgili olarak işlem başlatıldı. Ayşe A.'nın emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

İNTERNETTE 85 LİRAYA SATILIYOR

Emniyet yetkilileri, Ayşe A.'nın Romanya üzerinden protein tozu ve çeşitli bitkilerin kürlerini getirdikten sonra, lüks dairede ilaç üretimi yapıp çeşitli internet siteleri üzerinden minimum 85 liradan sattığını tespit ettiklerini belirtti.

Çağatay KENARLI / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bağlar'da sokağa çıkma yasağı kalktı