LYS şampiyonu görme engelli Fulya'nın hayali gerçek oldu

LYS şampiyonu görme engelli Fulya'nın hayali gerçek oldu

LYS’de 5 puan türünde Türkiye birincisi olan Konyalı görme engelli Fulya Akkaya, hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü kazandı

09 Ağustos 2017, Çarşamba 11:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Açıklanan LYS sonuçlarına göre TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Fulya Akkaya, tek tercihi olan, hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünde öğrenim görecek.

Büyük şirketlerde üst düzey yönetici olmayı hedeflediğini belirten Fulya Akkaya, bunun için Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü tercih ettiğini söyledi.

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTTİ

Fulya Akkaya, sonuçların ilan edildiği dakikaları soğukkanlılıkla beklediğini anlatarak şöyle konuştu:

"Çok mutluyum, inşallah sevdiğim alana yoğunlaşacağım. Hayallerime kavuştum. Hiçbir şey bitmedi. Kendimi daha çok geliştireceğim. Hiç pes etmedim, istekle, programlı ve düzenli bir şekilde çalıştım. Emeğimin karşılığını da aldım. Edebiyat, matematik ve coğrafya zaten ilgi alanımdı. Ailem, hocalarım ve arkadaşlarım bana hep destek oldu. Babam hukuk eğitimi almamı çok istiyordu ama ben hayallerimin peşinden gittim."

'HİÇBİR ZAMAN YILMAYIN'

Fulya Akkaya, engellilere hayatta hiçbir zaman ümidini kesmemeleri mesajını vererek, "Özgüven çok önemli. Hiçbir zaman yılmasınlar. Sosyal olmayı tercih etmeliler. Azmedip çalıştıktan sonra başarılamayacak hiçbir iş yok" dedi.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt