Yüzünüzü her gün maden suyuyla yıkarsanız...

Yüzünüze her gün maden suyu bakımı yapmanın bu kadar faydalı olduğunu bilseydiniz bunu her gün uygulardınız. Bu makaleyi okuduktan sonra, cilt bakımınıza maden suyu eklemenin keyfini çıkarabileceğiniz her şeyi ve özellikle cilt problemleriniz varsa, hayatınızdaki şeyleri nasıl değiştirebileceğini öğreneceksiniz. Cildiniz için maden suyu kullandığınızda minnettar olabileceğiniz önemli faydaların listesine bakın. / ÖZEL

04 Aralık 2021, Cumartesi 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MADEN SUYU CİLDE FAYDALARI

MADEN SUYU CİLDE FAYDALARI

Maden suları yağmur olarak başlar. Akış, dünya yüzeyinin altına sızdığında, 40 yıla kadar orada kalabilir ve 45°C gibi yüksek sıcaklıklarda yüzeye çıkmadan önce antik kaya katmanlarından cildiniz de dahil olmak üzere tüm vücudunuz için faydalı mineralleri ve elementleri toplar

İşte hem erkeklerin hem de kadınların gençleşmek için yapabilecekleri en kolay cilt bakım rutini, her gün bir bardak maden suyu tüketmek ve birazını cildiniz için ayırmak...


Peki, maden suyunun cilde faydaları nelerdir? Her gün cildinize maden suyu sürerseniz ne olur?


Maden suyu, yeraltı sularında bulunan bir madde olan silikon dioksit içerir. Silikon dioksitin sağlığa birçok faydası vardır, ancak cildinize iyi bakmak en önemlilerinden biridir.

DOĞAL BİR SAVUNMA VE TEMİZLİK

DOĞAL BİR SAVUNMA VE TEMİZLİK

Termal sular cildimizin doğal savunma sistemini güçlendirir. Araştırmalar, bazı maden sularının, cilt yaşlanmasının ana nedeni olan serbest radikallere karşı savunma yapan vücutta güçlü bir detoksifiye edici ve kutanöz enzim olan katalazın aktivitesini önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir. 


Suların koruyucu bir etkisi vardır, vücudu ultraviyole radyasyondan ve ayrıca serbest radikal oluşumundan sorumlu çevresel ve dahili oksitleyici ajanlardan korumaya yardımcı olur.

ELEKTROLİTLERDEN NEM BOMBASI ETKİSİ

ELEKTROLİTLERDEN NEM BOMBASI ETKİSİ

Elbette her türlü su cildinizi nemlendirir, ister sadece yüzünüzde ister tüm vücudunuzda kullanın. Ancak, cildinizi her zamankinden daha güçlü olmaya teşvik edecek bir şey arıyorsanız, denemeniz gereken çözüm maden suyu. 

Suda ne kadar fazla elektrolit bulunursa, cildinizi nemlendirme olasılığı o kadar artar.

Yüzünüz için her gün maden suyu kullanmak, kuru ve soyulan cilt problemini büyük ölçüde çözmenin kesin bir yoludur.

DAHA GENÇ VE DAHA HAFİF

DAHA GENÇ VE DAHA HAFİF

İnsanlar yüzünüzün parladığını söylediğinde bunun ne anlama geldiğinden tam olarak emin olmayabilirsiniz, ancak maden suyuyla yıkarsanız yakında öğreneceksiniz! 

Cildi elektrolitler ve iyi minerallerle besleyerek ve nemlendirerek, bu tür su kesinlikle yüzünüzün kısa sürede daha genç ve daha hafif görünmesini sağlayacaktır.


MADEN SUYU CİLDİ SIKILAŞTIRIR

MADEN SUYU CİLDİ SIKILAŞTIRIR

Maden suyunun yüzlerindeki cildi sıkılaştırmaya ve bu şekilde yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olabileceği de anlaşıldı.

Bu herkes için geçerli olmasa da bazıları için işe yarıyor, bu yüzden denemeye değer!

CİLDİNİZİNE DERİNDEN NEMLENDİRME

CİLDİNİZİNE DERİNDEN NEMLENDİRME

Araştırmalar, kuru cildin sadece yağ asitleri ve besinler açısından yetersiz olduğunu değil, aynı zamanda mineral dengesizliğine de sahip olduğunu göstermiştir. 

Her cilt tabakasında bulunan ve cildin nemlenmesi için gerekli olan bakır, çinko ve magnezyum, hücre yenilenmesinin doğal sürecinde tükenir.

Maden suları bu nem bağlayıcı mineralleri cilde geri vererek doğal buharlaşma sürecini yavaşlatır ve epidermisin daha derin katmanlarında suyun tutulmasına yardımcı olur.

SERBEST RADİKALLERLE SAVAŞIR

SERBEST RADİKALLERLE SAVAŞIR

Termal sular cildimizin doğal savunma sistemini güçlendirir. 

Araştırmalar, bazı maden sularının, cilt yaşlanmasının ana nedeni olan serbest radikallere karşı savunma yapan vücutta güçlü bir detoksifiye edici ve kutanöz enzim olan katalazın aktivitesini önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir. 

Suların koruyucu bir etkisi vardır, vücudu ultraviyole radyasyondan ve ayrıca serbest radikal oluşumundan sorumlu çevresel ve dahili oksitleyici ajanlardan korumaya yardımcı olur.

MADEN SUYUNUN İÇERİĞİ VE CİLDE FAYDALARI

MADEN SUYUNUN İÇERİĞİ VE CİLDE FAYDALARI

  • KALSİYUM

Kalsiyum vücudumuzdaki ana mineraldir; maden suyunda bol miktarda bulunur. Vücudunuz yeterli kalsiyuma sahip değilse, bir eksiklik ince, kırılgan cilt, saç dökülmesi, zayıf kemikler ve kırılgan tırnaklarla sonuçlanacaktır.  Kalsiyum, cildin sıkılığına, elastikiyetine ve hücre döngüsüne katkıda bulunan epidermiste de bulunur. 

  • MAGNEZYUM

Nemlendirilmiş cilt sağlıklı görünür ve hisseder. Araştırmalar, Magnezyum mineralinin etkili su bağlayıcı moleküller içerdiğini ve cildinizdeki nemin tutulmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Bu, cildinizin genel görünümünde ve dokusunda bir iyileşmeye yol açar. 

  • POTASYUM

Hidrasyondan bahsetmişken  Potasyum  , vücudunuzun hücrelerindeki su miktarını düzenlemeye yardımcı olur. Bir elektrolit olarak  Potasyum  bir elektrik yüküne sahiptir ve hücrelerimizin, dokularımızın ve organlarımızın düzgün çalışması için çok önemlidir; derimiz en büyük organımızdır. 

  • BAKIR

Kolayca kızaran ve tahriş olan hassas bir cildiniz varsa, bakır, bakteri sporlarını, mantarları, virüsleri öldürmeye yardımcı olan özellikleriyle cilt iltihabını yatıştırmaya ve yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir.

  • ÇİNKO

Bakıra benzer şekilde Çinko da anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve yağın düzenlenmesine yardımcı olur. Çinko özellikle egzama semptomlarının tedavisinde etkilidir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dengeleyici temizlik ile sivilcelere son verin