Mağaradan dehşet çıktı!

İspanya'nın Tenerife adasında bir kadın ve oğlunun cesetleri bulundu. Polis ekipleri ihbar üzerine olay yerine geldi

25 Nisan 2019, Perşembe 14:58 Son Güncelleme:
A A

İspanya'nın Tenerife adası, iki korkunç cinayete sahne oldu. Adeje kasabası yakınlarındaki bir mağarada iki ceset bulundu. Polis ekipleri ihbar üzerine olay yerine geldi.

Bölgede çok sayıda mağara olduğu için arama çalışmaları hayli zordu. 100 acil yardım çalışanı ve polis, helikopter yardımıyla bölgeyi taradı. En sonunda Alman anne ve 10 yaşındaki oğlunun cesedine bir mağarada ulaşıldı.

Mağaranın bulunduğu bölge, Adeje kasabası yakınları. Anne ve oğlu öldüren ise, çocuğun babası. Kurbanların dövülerek öldürüldüğü bildiriliyor. Köylülerin bulduğu diğer çocuk, beş yaşında. Ölümden kurtulan çocuk, babanın aileyi bir mağaraya götürdüğünü ve saldırdığını söyledi. Kan gölüne dönen mağaradan nasıl kaçtığını anlattı.


43 yaşındaki katil baba, Adeje'deki dairesinde gözaltına alındı. Katil, polis sorgusunda herhangi bir bilgi vermeyi reddetti. El Pais gazetesi, anne ve çocukların pazartesi günü babayı ziyaret için Tenerife'ye geldiğini aktarıyor.

İspanyol polisi, cinayetlerin aile içi şiddet sonucu gerçekleştiğini açıkladı.

İspanya'da kadına karşı şiddet oldukça ciddi bir sorun. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, 2003 yılından beri 990 kadının aileleri, eski sevgilileri veya kocaları tarafından öldürüldüğünü bildiriyor.

Sıradaki haber yükleniyor...