Cumartesi Postası Gizli trend: Erkeklerin estetik çılgınlığı

Gizli trend: Erkeklerin estetik çılgınlığı

Paylaş
Gizli trend: Erkeklerin estetik çılgınlığı

Estetik uygulamalara ilgi duyan erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Hem de hiç tahmin etmeyeceğiniz, böyle maço görünen, delikanlı gibi gezen –ne demekse, neyse anladınız siz– erkekler gizli gizli estetisyenlerin kapısını tıklatıyor. Ha o gördüğünüz 6’lı baklava setlerine de öyle hemen inanmayın!

RÖPORTAJ: IŞIL CİNMEN

O şahane ‘six packs’ becerikli bir doktorun mucizesi olabilir! Nasıl mı?

Opr. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu anlatsın. Bayraktaroğlu diyor ki: “Son 10 yılda hasta portföyü çok değişti. Eskiden estetik cerrahi kliniklerine gelenlerin yüzde 1’i erkekti. Şimdi oran yüzde 20’lere kadar çıktı, 20 kat arttı.LOVE HANDLE

Bel simidine verilen isim. Erkekler bel arkasına yerleşen yağ yastıkçıklarından hoşlanmıyorlar.Cerrahi işlemle tedavi ediliyor.

‘Vaser liposuction’ denilen yağ aldırma yöntemiyle daha erkeksi bir bel kavsi oluşturuluyor.

‘Ultra shape’ gibi yağ eritici cihazlarla cerrahi müdahale olmadan yağları azaltmak da mümkün.

JİNEKOMASTİ

Yani kadın tipi meme büyümesi. Erkeklerin memesi birçok sebebe bağlı olarak büyüyor; aşırı kilo alıp verme, bazı steroid ve ilaçların kullanımı, karaciğer rahatsızlıkları, fast food beslenme…

Jinekomasti ameliyatıyla hastanın memesi şekillendirilerek maskülen bir forma kavuşuyor. Kadın tipi meme dokusu, meme başının içerisinden küçük bir kesi yapılarak çıkarılıyor.

BOTOKS VE DOLGU

Erkekler de artık kırışıksız, daha genç gözükmek istiyor. Bunun da en kolay yöntemi botoks. Kolajen uygulamalarla, dolguyla erkek yüzlerindeki hacim kayıpları tedavi ediliyor. Botoksla mimiklenmeye bağlı kırışıklar azaltılıyor. Erkek ve kadınların tedavi içerikleri aynı değil. Kadın yüzü daha feminen hale gelirken, erkek yüzü daha sert hatlar kazanıyor. Botoks terlemeye karşı da etkili. Terleme karşıtı yapılan botoks hijyeni de sağlıyor.Uygulama 10 dakika sürüyor, hemen işe gidebilirsiniz.

Etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında.

Kaş arasındaki çatma çizgilerine, göz kenarındaki kırışıklıklara, koltuk altına, avuç içi ve ayak tabanına botoks yapılabiliyor.

SIX PACKS

O meşhur baklavalar! ‘Six packs’ yani 6’lı baklava seti yapılacak karın bölgesindeki yağlar şekilli bir biçimde alınıyor. Cilt inceltilerek sporcuların karın kaslarının şekli taklit ediliyor.Karın kası elde etmek için genel anestezi altına girmeyi göze almalısınız.

Cerrahi müdahale 3 saat kadar sürüyor.

En az 3 gün sonra işe dönülebiliyor. Çünkü fazla sıvıyı dışarıya atan tüpçükler birkaç gün içeride kalıyor.

Sporla ilgilenen, vücudu fit ama bölgesel fazlalığı olan grup kabul ediliyor. Bira göbeğiniz varsa şansınız yok.

PENiS BÜYÜTME KALINLAŞTIRMA

Erkeklerde genital estetik kavramı biraz farklı. Genital estetikle sünnet izleri giderilebiliyor. Penis kalınlaştırma ve uzatma da mümkün. Hastanın kendi yağıyla ya da kolajen dokuyla penis 2 veya 3 santim kalınlaştırılıyor ve uzatılıyor. Bu müdahale herkese yapılamıyor. Erkeklerde Türkiye ortalamasının 12 santim olduğu varsayılırsa, bunun altında gelen hasta grubu ortalamaya çekiliyor.


Ameliyat 2 saat sürüyor; hasta 1 hafta sonra işe dönebiliyor.

6-8 hafta cinsel birliktelik ve mastürbasyon yasağı var.

Yasağa uyulmazsa kolajen dolgular hareket edebiliyor.

✔ İşlem iktidarsızlığa çözüm getirmiyor.

Ameliyatın fiyatı 10-15 bin lira.

Haberin Devamı