Magazin Hüsnü Şenlendirici'den meclis üyeliği yorumu

Hüsnü Şenlendirici'den meclis üyeliği yorumu

Paylaş
Hüsnü Şenlendirici'den meclis üyeliği yorumu

31 Mart Mahalli İdareler Seçim için geri sayım sürerken partilerin adayları da kesinleşti. İzmir’in Bergama ilçesinde yaşayan klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, aynı ilçeden AK Parti tarafından birinci sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi. Şenlendirici, gündem olan adaylığıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Hüsnü Şenlendirici, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için Bergama belediye meclis üyesi adaylığını, kültür sanat ve müzik elçisi olma misyonu ile kabul ettiğini belirtti.
Bergama Belediyesi Meclis Üyeliğine aday gösterilmemle ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle, herhangi bir siyasi partiye üyeliğim olmadığının bilinmesini isterim. Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil, Belediye Başkanı Kontenjanından direkt aday olarak gösterildim. Hüsnü Şenlendirici, "Ben de bu 'Başkan Kontenjanı Meclis Üyeliği Adaylık Teklifini', doğup büyüdüğüm Bergama’ya faydalı olmak adına, bir nevi 'Kültür Sanat ve Müzik Elçisi' olma misyonu ile kabul ettim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri, siyaset ve partiler üstü bir noktada gördüğümü belirtmek isterim. Kültür ve Sanat, benim için ayrıştırıcı olmaktan ziyade bütünleştirici kavramlardır" ifadelerini kullandı.
47 yaşındaki sanatçı, "Memleketim Bergama’nın tüm dünyada tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım işler yapmayı arzuluyorum. Bu isteğimin siyasi çekişmelere konu edilmesini doğru bulmuyorum" açıklamasında bulundu.

Haberin Devamı