Magazin Sinan Akçıl'a şok! Anneannesinin doktoruna 10 bin TL tazminat ödeyecek

Sinan Akçıl'a şok! Anneannesinin doktoruna 10 bin TL tazminat ödeyecek

Sinan Akçıl'a şok! Anneannesinin doktoruna 10 bin TL tazminat ödeyecek

Kalp cerrahı Doç. Dr. Mehmet Erdem Toker, anneannesinin vefatından kendisini sorumlu tutan Sinan Akçıl'a açtığı tazminat davasını kazandı

Şarkıcı Sinan Akçıl anneannesi Saliha Zehra Çağlayan'ın ölümünden ameliyatı yapan Doç. Dr. Mehmet Erdem Toker'i sorumlu tutmuş ve çıktığı televizyon programlarında, “Anneannem üzerinde deney yaptı” demişti.

Sinan Akçıl'ın bu beyanlarının ardından Doç. Dr. Mehmet Erdem Toker avukatı aracılığıyla Akçıl'a 50 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Toker'in avukatı mahkemeye sunduğu dilekçede, “Mesnetsiz iddialarda bulunan davalı, müvekkilimin kariyerini zedelemeye çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın 6. celsesinde bugün karar çıktı.

Sinan Akçıl'ın katılmadığı duruşmada, Doç. Dr. Mehmet Erdem Toker ve avukatı hazır bulundu.

''TV'YE ÇIKIP SENİ ANLATACAĞIM''

Hürriyet’ten Damla Güler’in haberine göre, duruşmada son sözü sorulan Toker'in avukatı Sinan Akçıl'ın durumu hafifletmeye çalıştığını söyleyerek, “Bir cerraha söylenebilecek en kötü şeyi söylemiştir. Bilinçli taksirle adam öldürmekten bahsediyor ama gidip savcılığa şikayetçi olmuyor. Hocaya mesaj atıyor, ‘Şu programa çıkacağım. Beni takip et, seni anlatacağım' diye” ifadelerini kullandı.

Yapılan ameliyata doktorun tek başına karar vermediğini söyleyen avukat, “Bu ameliyatlar kurul kararı ile yapılır. Usulsüz bir işlem söz konusu değil” dedi.

MAHKEME DOKTORU HAKLI DULDU

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme Doç. Dr. Mehmet Erdem Toker'i haklı buldu. Mahkeme Sinan Akçıl'ın doktor Toker'e olay tarihinden bu yana oluşan yasal faizi ile birlikte 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

SİNAN AKÇIL'DAN AÇIKLAMA: DEĞİL 10 BİN TL...

Ünlü şarkıcı davanın sonuçlanmasının ardından Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı: "Adaletin kararlarına her zaman saygılıyım ama değil 10 bin TL,10 milyon TL tazminat kararı çıksa bile gözümü kırpmadan öderdim, anneannemin benim için herhangi bir pahası biçilemez..mekanın cennet olsun tekrar melek..."SIRADAKİ HABER