Mahkemeden Reynmen'e kötü haber

Kamuoyunda 'Reymen' olarak bilinen şarkıcı Yusuf Aktaş’a mahkemeden kötü haber geldi. Reynmen bir organizatörden konser için aldığı parayı tazminatıyla geri ödeyecek.

24 Kasım 2021, Çarşamba 16:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir organizasyon şirketi sahibi Rıza Cerit, 2019 yılında Reynmen lakaplı şarkıcı Yusuf Aktaş ile Avrupa turnesi için 500 bin euro'luk sözleşme imzaladı.

Cerit, turne öncesi Yusuf Aktaş’a 200 bin euro ödeme yaptı ancak koronavirüs pandemisi sebebiyle konserler iptal oldu. Rıza Cerit, konserlerin iptal olmasıyla Aktaş’a verdiği 200 bin euro'yu geri istedi. Ancak iddiaya göre Yusuf Aktaş aldığı parayı geri vermedi.

Milliyet'in haberine göre, bunun üzerine Rıza Cerit avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açarak 200 bin euro'nun tahsilini istedi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Rıza Cerit ve Yusuf Aktaş katılmadı.

Tarafları avukatlarının temsil ettiği duruşmada, mahkeme Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’ın Rıza Cerit’e 200 bin euroyu faiziyle birlikte iade etmesine karar verdi.

Karar sonrası açıklama yapan Rıza Cerit’in avukatı, “Mahkeme kararına göre Reynmen, 200 bin euro'yu en yüksek faiziyle birlikte müvekkilim Rıza Cerit’e ödeyecektir.

Bu karar, koronavirüs salgını sebebiyle gerçekleştirilemeyen organizasyonların mücbir sebep teşkil edebileceğine dair emsal bir karardır” dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elçin Sangu: Sakarlıkta dünya markası olabilirim