Mahsun Kırmızıgül'ün avukat eşi, kayınvalidesinin avukatlığını yaptı

Mahsun Kırmızıgül'ün avukat eşi Ece Kırmızıgül, Türkmenistan uyruklu hasta bakıcısı ve 2 arkadaşı tarafından 2 milyon TL'lik para ve ziynet eşyası çalınan kayınvalidesi Faike Arık'ın (93) avukatlığını yaptı

13 Şubat 2019, Çarşamba 15:35 Son Güncelleme:
A A
Mahsun Kırmızıgül'ün avukat eşi, kayınvalidesinin avukatlığını yaptı

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davaya tutuklu sanıklar Muyassar M., Zhavlonbek H., Sherzad H. avukatları ile birlikte katıldı. Şikayetçi Faike Arık'ı avukat gelini Ece Kırmızıgül temsil etti.

'YAKINI BANA BİR POŞET VERDİ'

Faike Arık'ın yanında hasta bakıcı olarak çalışan Muyassar M., 2004'ten beri Türkiye'de yaşadığını belirterek, "Evde yatılı olarak çalışmaya başlayalı bir hafta olmuştu. Faike Hanım'ın yakınlarından Felek bana bir poşet verdi. İçinde altın ve para vardı. Korktum. Ankara'ya ticari taksi ile gittik" dedi.

Sanıklardan Sherzad H. ise sanık Muyassar'ın hemşehrisi olduğunu belirterek, "Beni aradı teyzesinin geleceğini söyledi. Havalimanından onu alıp Aksaray'a bıraktık. Sonra da evde Felek'in kendisine ’Sende dursun. Seni ararım’' diye altın ve para dolu poşet verdiğini söyledi. Ticari taksi ile Ankara'ya gittik" dedi.

Sanık Zhavlonbek H. ise kendisine verilen 3 poşetin içinde ne olduğunu bilmediğini sadece eve götürdüğünü anlattı.

'EYVAH TAPULAR GİTTİ, KUTU BOŞ'

Felek A. ise tanık olarak ifade verdi.

Faike Arık'ın babasının teyzesi olduğunu belirten Felek A., "Teyzem düştüğü için kalçasını kırmıştı. Bakıcı olarak Muyassar tutuldu. O gece çok telaşlıydı. Sabah altıda kalktım. Uyanıktı. Neden erken kalktım dediğimde, teyzesinin geleceğini söyledi. Sırt çantası ve elinde poşet vardı. Teyzem uyandığında bakıcının gittiğini söyledim. O da banyoya giderek, 'Kutu boş, eyvah tapular gitti' dedi. Ben kimseye bir şey vermedim" diye konuştu.

Faike Arık

Faike Arık'ın avukatı ve aynı zamanda gelini Ece Kırmızıgül, şikayetçi olduklarını belirterek, "Şikayetçi 90 yaşındadır. Türkçe'yi biraz az bilmektedir. Ancak oğlu tercüme edebilir. Özel bir gün verildiğinde dinlenmesi mümkündür" dedi.

Ece Kırmızıgül

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme Faike Arık'ın yaşı ve sağlık durumunu dikkate alarak, bir yakınıyla mahkemeye mesai saatlerinde gelip ifadesinin alınmasına karar verdi.

Sanıkların tutukluluklarının devamına karar veren mahkeme davayı erteledi.

ÇALINAN 2 MİLYON TL'NİN ÜÇTE BİRİ GERİ GELDİ

Duruşma çıkışında konuşan avukat Ece Kırmızıgül, "2 milyon TL'nin üzerinde para ve ziynet eşyasından sadece üçte biri geldi. Şikayetimiz devam ediyor" dedi.

İDDİANAMEDEN

Beşiktaş Akatlar'da tek başına yaşayan bakıma muhtaç Mahsun Kırmızıgül'ün annesi Faika Arık'a (93) yakınları, geçen 28 Ekim'de Türkmenistan uyruklu Muyassar M.'yi (33) hasta bakıcı olarak işe aldı. Bir hafta sonra 2 milyon TL değerindeki altın ve parayı alan bakıcının sevgilisi Sherzad H.'nin evine götürdüğü, sonra ülkeden ayrılmak için kaçış planı yaptığı ortaya çıktı. Atatürk Havalimanı'na arkadaşları Zhavlonbek H. ile birlikte giden Muyassar ile sevgilisi Sherzad H., yakalanma ihtimali üzerine ticari taksi ile Ankara'ya gitti.

Ankara'da polis tarafından yakalanan 3 şüpheli İstanbul'da çıkarıldıkları sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Yakalandıklarında para ve altın ile ziynet eşyalarının bir kısmı üzerilerinde çıkan şüphelilerden Muyasser M., poşeti kendisine Faika Arık'ın akrabasının verdiğini ileri sürdü.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı 3 Türkmenistanlı şüpheli hakkında 'Bina içerisindeki muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık' suçundan 7,5'ar yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerin değişimi