Makyaj doğru bir şekilde nasıl temizlenir?

Makyajı çıkarmak cilt sağlığımız için mutlaka yapılması gereken bir ritüeldir. Gözeneklerin tıkanmasını ve sivilcelerin oluşmasını engeller. Peki makyajımızı doğru bir şekilde mi siliyoruz? Yanlış yöntemlerle makyaj silmek ne yazık ki cilt problemlerini de beraberinde getiriyor. İşte doğru makyaj silme yöntemleri...

15 Nisan 2021, Perşembe 11:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GÖZLERİ KORUYUN

GÖZLERİ KORUYUN

Göz çevresindeki deri, yüzün geri kalanından daha hassastır. Bu nedenle de daha dikkatli ve özenli bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Express'e göre, Göz makyajını temizlemek için gözlere özel üretilen ürünler kullanılmalı. Göz makyajı temizleyicinizi, pamuğa dökerek nazikçe göz çevrenizi silin.

Asla parmaklarınızı gözünüze değdirmeyin, maskaranın çıkması için pamuğu bir süre gözünüzde tutun ve kirpiklerin uzama yönüne doğru hafifçe hareket ettirin. İleri veya geri ovalamayın.

Su bazlı göz makyajı temizleyicileri yağlı ürünlere göre daha iyi sonuç verebilir.

GÖZ KAPAKLARINA DİKKAT

GÖZ KAPAKLARINA DİKKAT

Makyaj temizliği sırasında en çok ihmal ettiğimiz bölge, göz kapaklarının kenarlarıdır. Bu alan, zamanla tahrişe neden olabilecek rimel ve göz kalemi kırıntılarını barındırabilir. Pamuklu bir çubuğu göz makyajı temizleyicinize batırın ve köşelere nazikçe sürün.

CİLDİNİZİ ISLATMAYIN

CİLDİNİZİ ISLATMAYIN

Ürünleri uygulamadan önce cildinizi ıslattığınızda, kullandığınız ürünün etkisini azaltırsınız. Islak cilt, temizleyiciyi sulandıracağından, makyajınızı çıkarmak için daha fazla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Makyajınızı daha kolay çıkarmak için, temizleyiciyi kuru cildinize sürün ve bir süre masaj yapın, ardından suyla durulayın.

ISLAK MENDİL KULLANMAYIN!

ISLAK MENDİL KULLANMAYIN!

Makyajı silmenin belki de en pratik yolu ıslak mendildir. Ancak asla yalnızca ıslak mendil kullanılmamalı. Islak mendiller, cildi derinlemesine temizlemek için uygun değildir.

Islak mendiller makyajın yalnızca bir kısmını temizleyebilir ve ardında yağ ve kir bırakır. Asla makyajı tamamen temizlemezler.

Islak mendiller, yalnızca makyaj temizliğinin ilk adımı olarak kullanılmalı. Ardından mutlaka misel su ya da yüz temizleyici ile makyaj temizlenmeli.

DOĞRU ÜRÜNÜ SEÇİN

DOĞRU ÜRÜNÜ SEÇİN

Makyaj temizleyicileri yağ, jel, süt veya krem ​​formunda olabilir. Ancak aldığınız ürünün tek amacının "makyaj temizleme" olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde cildiniz aşırı yağ sebumuna karşı korunmasız hale gelir.

Makyajınızı temizlerken her zaman nazik olun ve cildinizi ovmayın.

NEMLENDİRİCİ

NEMLENDİRİCİ

Her makyaj temizliğinin ardından cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kan akışını hızlandırmak için nemlendiricinizi dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akmaması mümkün mü?: Boyalı saçları korumanın 15 yolu