Makyaj sırları: Her kadının bilmesi gereken 8 detay

Her kadının kendine özel bir makyaj sırrı vardır ama aşağıdakilerin çoğunu duymadığınıza eminiz. Boya küpüne dönüşmüş bir ciltle dolaşmak istemiyorsanız, bu önerileri dikkate almalısınız.

14 Mayıs 2020, Perşembe 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1- Sağlıklı ten görünümü yaratın

1- Sağlıklı ten görünümü yaratın

Makyaj esnasında en önemli aşama, sağlıklı ten görünümü yaratmak. Cilt yüzeyine ince bir baç uygularken bazı bölgelere ürün sürmeyin. Örneğin burna sadece fırçada kalanı sürmek çoğunlukla yeterli olur. Çünkü fondöteni en çok gösteren bölgedir burun.

2- Uykusuz yüze makyaj yapmayın

2- Uykusuz yüze makyaj yapmayın

Uykusuz bir yüze mümkün olduğunca az makyaj yapılmalı. Cildi iyice nemlendirmek ve fondötenin içine biraz aydınlatıcı karıştırmak duru bir etki kazandırır. Tene canlı bir renk vermek için turuncu tonlarda allık uygulayabilirsiniz.

3- Bronz pudra mucizesi

3- Bronz pudra mucizesi

Bronz pudra ile her şeyi yapabilirsiniz. Yüzü ve gözleri boyutlandırarak daha sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Doğal sonuç için pudranın ten renginden iki ton koyu ve mat olması şart.

Ciltte makyaj yokmuş etkisi

Ciltte makyaj yokmuş etkisi

4- Ciltte makyaj yokmuş etkisi yaratmak için ölçülü ve olabildiğince az ürünü fırçalarla uygulayın. Fondoten, kapatıcı ve far gibi ürünleri cilde yedirin. Olmazsa olmazınız, şakaklara ışıltılı bir pudrayla canlılık katmak olsun.

En büyük makyaj hatasına dikkat

En büyük makyaj hatasına dikkat

5- En büyük makyaj hatası, yoğun ve hatalı uygulamalardır. Cilt renginize uyumlu tonları kullanarak, günlük hayata uyarlayabilirsiniz. Bunun dışında modern makyaj anlayışına uyarak göz makyajı yaptığınızda dudak ve yanaklarda doğal tonları tercih etmeli; dudağı öne çıkartan uygulamalarda ise gözleri doğal bırakmalısınız. Renk kullanmak istediğinizde bu yaz çok trend olan pastel tonları deneyebilirsiniz.

Kuyruklu eye liner meselesi...

Kuyruklu eye liner meselesi...

6- Kuyruklu eye liner her göz yapısına uymaz. Kuyrukların abartılmadan her göz şekline uygun uzatılması gerekir. İnce başlayan uygulamayı, sona doğru istediğiniz kalınlığa getirerek mükemmel sonucu elde edebilirsiniz.

7- Ve tabii ki dip liner meselesi...

7- Ve tabii ki dip liner meselesi...

Üst göz kapağındaki kirpik diplerine dip liner çekerseniz, kirpikleriniz olduğundan çok daha yoğun görünür. Yüzünüzde makyaj yokmuş gibi görünmek istediğinizde bu tekniği uygulayabilirsiniz. 

8- Son uyarı

8- Son uyarı

Bir kadını en seksi gösteren, yüzündeki gizli kalan güzelliğini ortaya çıkarıp kusurlarını örtmeyi başarabilen bir makyajdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cilt onaran ve gençleştiren yağlar