Makyajda sonbahar trendi: Koyu rujlar dikkat çekiyor!

Ruj, makyajımız en dikkat çekici, bu yüzden de en önemli parçalarından biri... Mevsimler ve farklı moda akımlarına göre değişen ruj renkleri bu sonbaharda oldukça koyu...

31 Ağustos 2018, Cuma 17:41
A A

Koyu renk rujlar son günlerde tekrar popülerlik yakalamış gibi görünüyor. Dudaklar renklenmeye, bu renkler de her zamankinden koyu olmaya çoktan başladı bile.

Koyu renk rujların özellikle sonbahar yaklaşırken tekrar yükselişe geçmesinin bir nedeni de sonbaharın kızıl renk skalasını hatırlatmaları.

Koyu renk ruj sürmenin mevsimle olan uyumunun dışında bir avantajı daha var: Dişlerimizi olduğundan beyaz göstermesi. Dişlerimiz ve rujlarımızın rengi arasındaki kontrast bu etkiyi yaratan sebep.

Koyu renk ruj sürerken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli kural var, bunları da es geçmemek gerekiyor.

Makyajınızın abartılı görünmemesi için dudak rengimizi koyulaştırırken makyajımızın geri kalanında abartıdan kaçınmak en doğrusu.

Koyu renk rujla vurguladığımız dudaklarımızı ortaya çıkarırken göz makyajını hafifletmek, pastel ve nude tonlarda farla desteklemek en doğrusu.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da seçtiğimiz rengin cilt tonumuzla uyumlu olması. Bu kurala uyulmadığında da makyajımızın genel görüntüsünde bir abartı meydana getirmiş oluyoruz.

  • Sıcak alt tonlu bir cilt rengine sahipseniz turuncu tonları barındıran sıcak bordo ve kırmızılar, kiremit tonları ve kahverengiler,
  • Soğuk alt tonlu bir cildiniz varsa, pembe alt tonlu bordolar, morlar,
  • Sıcak alt tonluysanız, yine sıcak tonlarda renkler, soğuk alt tonluysanız da soğuk tonlar içeren renkler sizin için en uygunu olacaktır.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.