Malatya'da sokakta maske kullanımı zorunlu oldu

Malatya'da sokakta maske kullanımı zorunlu oldu

Corona virüs tedbirleri kapsamında bazı kentlerde uygulanan sokakta maske kullanımına bir il daha eklendi. Malatya ile birlikte 26 ilde sokakta maske kullanımı zorunlu hale geldi.

21 Mayıs 2020, Perşembe 10:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında Malatya İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 2 Nisan'da araç trafiğine kapatılan cadde ve sokaklar, bugün yeniden araç trafiğine açıldı. Bu kararın ardından ise yine kent merkezinde halkın yoğun olarak dolaştığı cadde ve sokaklar ile otobüs duraklarında koruyucu maske takma zorunluluğu getirildi.

Maske zorunluluğu ile birlikte Malatya Valiliği kent merkezinde ücretsiz maske dağıtımı da yaparken, yasağa uymayanlara para cezası uygulanacağı açıklandı.

Hangi illerde yasak var?

Büyükşehirler Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak'ta sokağa çıkanlar maske takmak zorunda.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı 25 ilin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa'nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis'in Tatvan ilçesi ile Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER THY uçuşlar ne zaman başlayacak? İşte THY iç hat ve dış hat uçuşlarının başlayacağı tarih