Manchester City'den aldı Balıkesir'e yatırdı: 28 milyon Lira

Manchester City'den aldı Balıkesir'e yatırdı: 28 milyon Lira

Almanya'nın Borussia Dortmund takımında yıldızı parlayan ve başarılı futboluyla sezon başında Premier Lig'in üst düzey takımlarından Manchester City'e transfer olan İlkay Gündoğan, SGK binasına 28 milyon lira verdi.

21 Aralık 2016, Çarşamba 09:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan aldığı SGK il binasını satışa çıkardı. Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Manchester City'nin vazgeçilmez orta saha oyuncusu Balıkesirli yıldız futbolcu İlkay Gündoğan'ın binayı 28 milyon liraya satın aldığını söyledi.
 

"HELAL OLSUN İLKAY'A"
 

İhaleye başka katılan olmadığını belirten Uğur, “6 ay önce satışa çıkarılan SGK binasını 8.5 milyona Büyükşehir Belediyesi olarak aldık. Yeni SGK binası bakanlık tarafından Bursa yolu üzerinde tamamlanmak üzere. Biz de ihaleye çıkarak bakanlıktan satın aldığımız halihazırda SGK olarak hizmet veren binayı satışa çıkardık. Kim aldı? Balıkesirli hemşerimiz olan İlkay Gündoğan. 28 milyonu bastı. Kasamıza girdi para. Hem de Londra’da Manchester City’den aldığı transfer parasını gönderdi bize. Helal olsun çocuğa. Böyle de hemşerilerimiz var” diye konuştu.
 

"İŞ MERKEZİ YA DA KONUT"
 

Gündoğan'ın satın aldığı binanın, yeni SGK binası biter bitmez 3-4 ay içinde boşaltılacağını belirten Ahmet Edip Uğur, “Satışa çıkardığımız bina planlarda konut ve ticaret alanı. İlkay Gündoğan da buraya iş merkezi ya da konut yapabilecek” dedi.

Gündoğan’ın Balıkesir’e her fırsatta destek olduğunu da ifade eden Uğur, “Mahalle ligi düzenledik. Geçen yıl Dortmund’ta oynarken, ilk üçe giren takımları İlkay Gündoğan davet etti ve orada misafir etti. Bu sefer de İlkay, Londra’da olduğu için ‘Manchester City maçına sizi götüreceğiz’ dedik. İlk 3’e giren takımları bu kez İngiltere’de ağırlayacak” dedi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 12-19 Nisan 2021 haftası D-Smart spor içerikleri