Maps'te sürpriz yumurta!

Google Maps, siz bu kez gerçek dünyada asla bulamayacağınız bambaşka bir yere götürüyor!

16 Ağustos 2013, Cuma 15:00
A A

Bu kez Google Maps'e yeni eklenen görkemli mekanlardan veya ulaşılması güç noktalardan bahsetmeyeceğiz. Anlaşılan o ki bize oturduğumuz yerden dünyanın her köşesini gezdiren Google Maps ile bir uzay gemisine bile binmeniz mümkün.

Google Maps "sokak görünümünde" yapılan yeni bir keşif, Google'ın TARDIS'i sürpriz yumurta olarak hizmetinin içine gizlediğini ortaya çıkardı. Doctor Who ve onu taklit eden dizilerde yer alan zaman makinesi TARDIS'e girebilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Önce bu Google Maps bağlantısını açın.
  • Fareyi biraz kımıldatın, Google Maps oklarının çıkmasını sağlayın. Bu oklara ek olarak çift oklu bir ok göreceksiniz. Bu oklara tıklayın (yeni Google Maps'e geçtiyseniz oklar görünmeyebilir, bu durumda klavyenizdeki yukarı tuşuna basın VEYA tarayıcınızı gizli moda alarak yukarıdaki bağlantıyı tekrar açmayı deneyin).
  • Artık TARDIS'in içindesiniz.

Karşınızdaki statik bir fotoğraf değil - StreetView'u TARDIS içinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Koridorlarda dolaşmanız ise ne yazık ki mümkün değil.

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.