Mardin'de açıköğretim öğrencilerine başarı belgesi

Anadolu Üniversitesi 60. yıl etkinlikleri kapsamında Mardin’de düzenlenen törende, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine başarı belgesi verildi. Rektör Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı "Bizim öğrenci profilimiz çok geniş. 2 yaşında da var, 92 yaşında da. Bizim en büyük şansımız ve çeşitliliğimiz bu" dedi

15 Kasım 2018, Perşembe 15:04 Son Güncelleme:
A A
Mardin'de açıköğretim öğrencilerine başarı belgesi

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Anadolu Üniversitesi 60. yıl etkinlikleri kapsamında Açıköğretim Sistemi’ndeki öğrencilere başarı belgesi verilmesi amacıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenledi.

Büyük bir aileye mensup olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını aktaran Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı, "Bu bölge bizim için manen de önemli. Ancak bizim için en önemli kısmı; bayrağı dimdik tutan, bayrağın en çok sahiplenildiği yer olduğu için biz Diyarbakır, Mardin ve Batman’dan başladık" diye konuştu.

'BİZİM EN BÜYÜK ŞANSIMIZ, ÇEŞİTLİLİĞİMİZ'

Fiziki olarak Anadolu Üniversitesi'ni getiremediklerini ancak herkesin ayağına gidebilmek için her türlü gayreti göstereceklerini ifade eden Prof.Dr. Şafak Ertan Çomaklı şöyle konuştu:

"Bundan sonra da sizlerle bir araya gelmeye çalışacağız. Bizim öğrenci profilimiz çok geniş. 2 yaşında da var 92 yaşında da. Bizim en büyük şansımız ve çeşitliliğimiz bu. Öğrenci profilimiz oldukça geniş ve herkese bir şeyler öğretmeye çalışıyoruz. Bu toprakların asıl sahipleri sizlersiniz. Biz burada hizmetçiyiz, sizin emrinizde olan kişileriz. O nedenle talepleriniz bizim için ileride yapmamız gereken noktalarda yol gösterici oluyor. Bu nedenle sizlerden isteğimiz bizlere daha fazla yol gösterin."

Törende, Türk halk müziği konserinin ardından başarı belgesi almaya hak kazanan 200 öğrenciden 25 bölüm birincisine başarı belgesi verildi.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocukları bekleyen sanal riskler