Marketten aldığı yumurtaları kuluçkaya yatırdı, ördek çıktı!

İngiltere’de 29 yaşındaki Charlie Lello isimli bir kadın, marketten aldığı yumurtalarla bir deney yapmak istedi ve onları kuluçkaya yatırdı. Lello'nun deneyi başarıyla sonuçlandı ve yumurtalardan 3 ördek çıktı. Genç kadın ördeklere Beep, Peep ve Meep adını verdi.

18 Haziran 2020, Perşembe 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere’de sıra dışı bir olay yaşandı. 29 yaşındaki Charli Lello adlı bir kadın, marketten aldığı ördek yumurtalarını kuluçkaya yatırarak içinden civciv çıkıp çıkmayacağını test etmek istedi. Yaptığı test olumlu sonuç verdi. Yumurtaların 3’ünden ördek çıktı.


Ördeklerin adını Beep, Peep ve Meep koyan Lello, BBC'ye yaptığı açıklamada denemeyi bir sosyal medya hesabında gördüğünü ve kendisinin de deneyi gerçekleştirme kararı aldığını ifade etti.


Lello testin bıldırcın yumurtaları üzerinde gerçekleştiğini ancak gittiği markette ördek yumurtası bulduğunu ve işe yarayacağını düşündüğünü belirtti.

Testin başarılı olduğunu ve bunun "harika bir duygu" olduğunu da söyleyen Lello aynı şeyi yapmak isteyen herkesin araştırma yapmasını, ördeklere bakmak için doğru düzeneğe ve alana sahip olduklarına emin olması gerektiğini vurguladı.

Söz konusu yumurtaların satıldığı market ise ABD medyasına yaptığı açıklamada, bu durumun son derece nadir olduğunu belirtti.


Fotoğraflar: Charlie Lello/Facebook

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bengal kedisi özellikleri nelerdir? Bakımı ve beslenmesi nasıl yapılır?