Mars-Yay transiti hangi burca ne getirecek?

Mars 3 Ocak itibariyle Yay burcu transitine başlıyor. Bu durum 16 Şubat'a kadar sürecek. Mars'ın genç ruhlu enerjik, maceracı ve neşeli Yay burcuna geçmesi üstümüzdeki ölü toprağını alacak. Yaşam enerjimiz artacak motivasyonumuz yükselecek. Daha neşeli daha mutlu daha pozitif hissedeceğiz, üşenmeden harekete geçeceğiz. // İrem Haliloğlu

03 Ocak 2020, Cuma 07:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Birçoğumuz yeni yıla girmeden bu sene neler yapacağımızı planladığımız bir liste yapıyoruz. Sonra da bir kenara atıp yüzüne bakmıyoruz. Siz de böyle bir türlü başlayamamaktan şikayetçiyseniz, Mars’ın Yay burcu transiti 2020’yi sizin için o listeyi gerçekleştirdiğiniz seneye dönüştürebilir.


Yaşam enerjimizin içimize çekildiği ve psikolojimizle meşgul olduğumuz koca iki ayın ardından şimdi Mars 3 Ocak itibariyle Yay burcu transitine başlıyor ve 16 Şubat tarihine kadar da Yay burcunda hareket ediyor. Bu süper bir gelişme, çünkü Mars iki aydır Akrep burcunda ilerliyordu, içsel enerji ve içsel savaşlar getiriyordu. Evet yöneticisi olduğu burçtaydı ama burada biraz daha kasvetli, biraz da hırsımızın bizi tükettiği bir ruhu besliyordu.


Şimdi ateş elementinin genç ruhlu enerjik, maceracı en güzeli de neşeli Yay burcuna geçmesi üstümüzdeki ölü toprağını alacak. Yaşam enerjimiz artacak motivasyonumuz yükselecek, Mars’ın da temsil ettiği gibi savaşma gücümüz yerine gelecek. Daha neşeli daha mutlu daha pozitif hissedeceğiz, üşenmeden harekete geçeceğiz.


Mars’ın Yay burcundaki transiti boyunca, inançlarımızı gerçekleştirmek için harekete geçecek enerjiyi kendimizde bulacağız. Maceralara, yeni şeyler keşfetmeye hazır hissedeceğiz. Yeni insanlar, yeni deneyimlere açık olacağız.


Yalnız bu dönemde dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var: Yay burcu fazla iyimser olduğu için bugünün işini yarına bırakmamak gerek.


Bir de Balık burcunda yer alacak Venüs ve Neptün ile 27- 28 Ocak tarihlerinde kare açısı olacak. Bu da hayallerimiz, ideallerimiz ve gerçekler arasında bağlantı kurmakta zorlanabileceğimiz birkaç gün olacağını bize gösteriyor. 

KOÇ

KOÇ

Yurt dışı seyahatleri, inançlarınız, akademik hayatınız ve yabancı kültürlerle tanışma... Bu konularda Mars Yay burcundayken harekete geçmek için aradığınız enerjiyi kendinizde bulabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak, hobi, kurs ya da kişisel gelişim fırsatı yakalamak için de Mars’ın bu transitini değerlendirin. Öte yandan bu süreçte fikirlerinizi başkalarına dayatmayın, herkesin kendi doğrusu olduğunu lütfen unutmayın! 


BOĞA

BOĞA

Mars Yay burcunda hareket ederken yeni yatırım fırsatları yakalayabilirsiniz. Ödemelerle ilgili optimist değil gerçekçi davranarak, iyi düşünerek eyleme geçmelisiniz. Ortaklı paralar, miras nafaka konularında zorlanmalar olabileceği gibi, yeni adımlar atmak için de uygun.


İKİZLER

İKİZLER

Uzun süreli bir ilişkiniz, iş ortaklığınız varsa ya da evliyseniz bu süreçte ilişkilerinizde gergin enerjiler altında olabilirsiniz. Öfkelenmek ve haklı olduğunuzu iddia etmek yerine biraz daha empatiyle kendinizi frenleyerek hareket etmekte yarar var. Öte yandan yalnızsanız, belki bir ilişki için cesaretinizi toplayıp adım atabilir ya da uzun süreli beraberliğiniz için biraz daha resmi kararlarla harekete geçebilirsiniz. 


YENGEÇ

YENGEÇ

Bu dönemde kronik sağlık sorunlarınız baş gösterebileceği için biraz daha kendinize bakmanız gerekebilir. İş yerinde bazı arkadaşlarınız aranızdan ayrılabilir, çalışma ortamınız biraz stresli bir hal alabilir. Olabildiğince dikkatli ve sakin olun, duygusal krizler yaşamadan önce bunun geçici olduğunu kendinize hatırlatın. Spor ya da meditasyon gibi arındırıcı yöntemlerle stresinizi azaltın.


ASLAN

ASLAN

Mars’ın Yay burcundaki transiti iki ay boyunca yaratıcılığınızı arttıracak, içinizdeki sanatçıyı besleyecek ve aşk hayatınıza iyi gelecek. Bu dönem yine Mars cinselliği temsil ettiği için libidonuzun daha yüksek olduğu bir dönem olabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız harekete geçmek için destekleyici olabilir. Belki yalnızsanız yeni bir ilişki ya da yabancı kültürlerden yeni insanlar ve yeni flörtlerin kapısını aralayabilirsiniz. 


BAŞAK

BAŞAK

Evde değişiklik yapmak, bir şeyleri tamir etmek düzenlemek için bu iki ay çok uygun. Şimdi tüm dikkatinizi yapmak istediğiniz şeye vererek yeniden düzenleme yapabilirsiniz. Temizliğe girişirseniz de dozunu kaçırmayın. Öte yandan ailenizle ilgili strese gireceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda sakin kalmaya özen gösterin ve fanatik bir biçimde kendinizi savunmak yerine dengede olmayı seçin! 


TERAZİ

TERAZİ

Kardeş, kuzen, akraba, yakın çevre ve eğitim hayatınızda çekişmeli ve biraz stresli bir süreç yaşayabilirsiniz. Belki daha özgür hissetmek istediğiniz bu dönemde yalnızca kendi doğrularınız etrafında ilerlemeyin. Siz dengenin burcusunuz, bunu kendi hayatınızda da uygulayın. Ayrıca bu dönemde araç kullanırken dikkatli olun. Yine yakın bir seyahate çıkacaksanız burada karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara dikkat edin. 


AKREP

AKREP

Mars öz kazanım ve değerler evinizde hareket ederken, “nasıl olsa param var ya da kazanırım yine” diye optimist bir tavır içine girip kendinizi değerli hissetmek için fazla para harcamamaya dikkat edin. Bu iki ay boyunca daha çok kendinizi mutlu etmek ve değerli hissetmek için para harcarken bir yandan da daha çok para kazanmak için harekete geçebilirsiniz. Risk almamaya özen gösterin.


YAY

YAY

Bu dönemde kendi isteğinizle hareket edeceksiniz, daha neşeli, daha iyimser enerjinin tavan yaptığı iki aylık bir dönem sizi bekliyor. Mars’ın bu transitiyle kendinize yeni hedefler belirleyebilir, yeni deneyimlere adım atabilirsiniz. Belki bu transit sayesinde keşfetmediğiniz bir yanınızla tanışabilirsiniz. Girişimci tavrınızla bu transitte harekete geçerek, gözleri üzerinize çekebilirsiniz. 


OĞLAK

OĞLAK

Zaten bütün gezegenler gelmiş tepenizde halay çekerken şimdi bir de Mars Yay burcunda hareket etmeye başlıyor. Bilinç dışı konular, sardı korkular, gizli düşmanlkılar, kavuşumlar... Mars burcunuza gelene kadar iç dünyanıza eğilme zamanı olacak. Mars’ın Yay burcu transti ile iç dünyanıza eğilebilir, meditasyon ve terapi yöntemleriyle kendi gücünüzü keşfedebilirsiniz. 


KOVA

KOVA

Hayalleriniz, umutlarınız ve geleceğiniz için aklınızdaki konularda harekete geçme cesaretini Mars’ın Yay burcu transiti ile kendinizde bulabilirsiniz. Bu dönemde daha sosyal olabilir, kalabalık gruplar içine girebilir, sosyalleşmek için yeni adımlar atabilirsiniz. Yabancı kültürlerden yeni insanlarla tanışıp yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Öte yandan bu süreçte arkadaş çevrenizde oluşabilecek streslere karşı dikkatli olun, zaman zaman fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. 


BALIK

BALIK

Kariyer hayatınız için savaşmanız gereken iki aylık bir dönem başlıyor. Şimdi iş hedefleriniz için mücadele etmeli, iş hayatınızda karşılaşacağınız stresle baş etmeyi öğrenmelisiniz. Bu dönemde doğru hamlelerle hareket ederseniz, yurt dışı bağlantılı iş, proje vb. konular karşınıza çıkabilir. Stresinizi işinize yansıtmadan profesyonel adımlarla Mars’ın Yay burcu transitini lehinize çevirmek için dikkatli hareket edin. 


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 26 Aralık 2019 Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek?