Mars'a gitmeye 3 yaşından beri hazırlanıyor!

ABD'li Alyssa Carson, 3 yaşından beri hayalini kurduğu Mars yolculuğuna artık çok daha yakın!

13 Temmuz 2019, Cumartesi 10:23 Son Güncelleme:
A A
posta.com.tr

posta.com.tr

3 yaşından bu yana Mars’a gitmek üzere yetiştiriliyor. 18 yaşındaki Alyssa Carson, 2030’da ‘Mars’a ayak basacak ilk insan’ adayları içinde NASA’nın en gözde ismi.

NASA’DA GEÇEN ÇOCUKLUK

NASA’DA GEÇEN ÇOCUKLUK

ABD’nin Louisiana eyaletinden Alyssa Carson, 3 yaşındayken ailesine “Ben astronot olmak istiyorum” dedi. Babası onu uzay kamplarına yazdırdı. Carson’ın uzay ilgisi Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) dikkatini çekti. NASA, Carson’a kapılarını açtı.

Henüz 12 yaşında NASA’nın 14 merkezinde eğitim alarak Pasaport Programı’nı tamamlayan ilk insan oldu. 14 yaşında pilot eğitimi almaya başladı. 17 yaşında NASA’nın astronotluk programını tamamlayan en genç mezunu oldu. Bugün, yörünge altına kadar olan uçuşlar için yeterliliği olan Carson, NASA’nın 2030 Mars Görevi projesinin yüzü oldu.

DÖNEMEYEBİLİR

DÖNEMEYEBİLİR

Üniversitede astrobiyoloji okumaya hazırlanan Carson’ın gelecek 11 yılı NASA tarafından programlandı. Öğrenimini Mars görevine dair projeler geliştirmek için kullanacak. Aynı başarıyı sürdürürse, Kızıl Gezegen Mars’a ayak basan ilk insan olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mars’a gidecek insanın geri dönme garantisi yok. En az 3 yıl Dünya’dan uzak kalacak. Apandist ve bademciklerinin alınması gerekecek. Carson, “Bunu göze almaya değer” diyor.

18 yaşındaki Alyssa Carson’ın aldığı eğitimler, 28 yaşındaki bir astronotla eşit.

BAVULUNU BİLE TASARLADI

BAVULUNU BİLE TASARLADI

Carson, en son uzay seyahatleri için NASA onaylı bir bavul geliştirdi.

KİTAP YAZDI...

KİTAP YAZDI...

Genç astronot Alyssa bir de kendisi gibi uzay tutkunları için astronot olmanın yollarını anlattığı bir kitap yazdı...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi