MasterChef kim kazandı? MasterChef'te ikinci finalist kim oldu? 12 Ocak 2022 MasterChef kazanan isim

MasterChef'te heyecan dorukta. Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de finale çok az bir zaman kala bu akşam ikinci finalist belli oldu. Peki, MasterChef'te ikinci finalist kim oldu? MasterChef'te bugün kim kazandı? 12 Ocak 2022 MasterChef finale kim çıktı? İşte merak edilen detaylar...

12 Ocak 2022, Çarşamba 22:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MasterChef Türkiye'de nefesler tutuldu. Yarışmanın finalist isimleri Hasan ve Tahsin arasından bir isim adını finale yazdırmayı başardı. İlk finalistin Eren'in olduğu sevilen yarışmada bu akşam ikinci finalist belli oldu.

Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın jürisinde bulunduğu yarışma programı MasterChef Türkiye'de Hasan ve Tahsin arasında bu akşam final oyunu oynandı.

Yarışmanın iddialı isimlerinden Hasan Biltekin, filiz adını verdiği tabakta; istiridye ve deniz tarağı kullanacağını söyledi. 

Bir diğer finalist Tahsin ise, ''Dörtlüye kaldığımda Hasan Tahsin finali görmüştüm. Erken final gibi oldu. Her zaman yan yanayken teknikleri birbirimizle paylaşırdık. Çok keyif aldım. Bugün dokunsalar ağlayacak gibiyim. Veda edecek birisi. Hasan ya da ben oluşum... Kendim gibi üzülürüm.'' dedi.

İLK TURDA BÜYÜK HEYECAN

İLK TURDA BÜYÜK HEYECAN

MasterChef Türkiye'nin ilk turunda yarışmacılar şeflerden şu oyları aldı:

Mehmet Şef Hasan'a 7 Tahsin'e 6 puan verdi.

Danilo Şef Tahsin'e 7 puan, Hasan'a 8 puan verdi.

Somer Şef Tahsin'e 7 puan, Hasan'a 7 puan verdi.

Hasan ilk turu 22, Tahsin ise 20 puan ile kapattı.

FİNALİSTİ TATLILAR BELİRLEDİ

FİNALİSTİ TATLILAR BELİRLEDİ

İkinci turda yarışmacılar ana yemeklerini jüriye sundular. Kıran kırana geçen puanlamanın sonucunda ikinci turu Hasan 44-41 önde kapattı. Yarışmacılar üçüncü turda tatlı yaptı ve ikinci finalisti tatlılar belirledi.

İKİNCİ FİNALİST KİM OLDU?

İKİNCİ FİNALİST KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşam ikinci finalist belli oldu. Nefes kesen mücadelenin sonunda kazanan isim Hasan oldu. Hasan 72, Tahsin ise 69 puan aldı. Böylelikle yarışmada şampiyonluk yarışı Eren ve Hasan arasında olacak. Dev final cuma akşamı yapılacak.

10 TAM PUAN SÜRPRİZİ

10 TAM PUAN SÜRPRİZİ

Mehmet Şef, Tahsin'in tatlısına "Ben zor beğenirim ama ben tatlı karşısında şapka çıkarıyorum." dedi.

Mehmet Şef Hasan'ın tatlısına da 9 puan verirken 'Bir adamda iki şapka olmaz ama ben bu tatlıya da şapka çıkarıyorum'' dedi.

Danilo Şef, puanlarını açıklarken Hasan'a 10 tam puan vererek MasterChef tarihinde üçüncü kez 10 tam puan verildi.

Hasan ikinci finalist olmasının ardından şunları söyledi:

''Finalist olduğum için mutluyum ama bu sahneyi yaşadığım için üzülüyorum. Kaybeden kimse yok. Tahsin'de burada çok iyi kazananlardan birisi. Aramızda çok iyi bir dostluk oldu. Finale kaldığım için çok mutluyum.''

Yarışmada üçüncü olan Tahsin'in açıklamaları:

''Ben bu yola çıkarken sadece ailem için değil kendimi ispatlamak için de geldim. Burada olmak sizinle günlerce yemek yapabilmek. Bir sürü anı ve tecrübe olarak öğrendiğim o kadar çok şey var ki. Buraya gelirken annem için kardeşlerim için yarıştım. Ama en çok da Oğuz için yarıştım. Oğuz benim çok yakın arkadaşımdı. Ölümün en can yakını en cana yakını olunca can yakıyormuş. Benim için o kadar kötü bir dönemdi ki. Kendime sınırlar koymuştum. Sonra onun için yarıştım olmadı hakkını helal etsin. Tespihi her zaman yanımda.''

MASTERCHEF HASAN KİMDİR?

MASTERCHEF HASAN KİMDİR?

Hasan Biltekin 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilogram olan yarışmacı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu mezunudur. Yemek sektöründe liseden beri yer alıyor ve Nevşehir Belediyesporun mutfak şefliğini yapıyor.

Bugüne kadar çok sayıda yemek yarışmasına katılmıştır ve madalyaları ile kupaları bulunmaktadır. MasterChef’e 2 kez katılan Biltekin, geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edememiştir. 

MASTERCHEF'TE İLK FİNALİST KİM OLMUŞTU?

MASTERCHEF'TE İLK FİNALİST KİM OLMUŞTU?

MasterChef Türkiye'de salı akşamı kıran kırana geçen puanlama sonucunda ilk finalist Eren olmuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeni aşk iddiası! Arnavutköy'de görüntülendiler