MasterChef'te Araz'ın tabağı değerlendirmeye alınmadı

MasterChef'in dün akşam yayınlanan bölümünde takımlar, sushi çeşitleri yaptı. Kaybeden takım bireysel dokunulmazlık için mücadele ederken; geceye Araz'ın hatası damga vurdu.

24 Kasım 2021, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tv8 ekranlarında izleyici ile buluşan MasterChef, 23 Kasım Salı akşamı 119'uncu bölümüyle ekranlara geldi. 14'üncü haftanın ilk takım oyununun oynandığı gecede; sushi çeşitleri yapıldı. Menüde; ebi nigiri, tuna maki, uramaki, sashimi ve temaki yer aldı. Jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın üstlendiği MasterChef Türkiye'de; kaptanlar düellosunu Dilara kazandığı için, mavi takım oyunda fazladan iki dakika avantajına sahip oldu. Takımlar, bir saatte beş farklı sushi çeşidi için yaptı.

Süre sonunda tadım yapan şefler, takım oyununu kazanan takım belirledi. Mavi takım 4-1'lik skorla dokunulmazlığı kazandı. Böylece kırmızı takım bireysel dokunulmazlık için bir kez daha mutfağa girdi.

Kırmızı takım yarışmacıları; Hasan, Eren, Görkem, Araz ve Pelin; bireysel dokunulmazlık oyununda; Somer Sivrioğlu'nun imza tabağı olan anason balıklı ekmeği yaptılar.


ARAZ'DAN BÜYÜK HATA

ARAZ'DAN BÜYÜK HATA

Verilen sürede en iyi tabağı çıkartmaya çalışan ekipten Araz, büyük bir hata yaptı. Şef Mehmet Yalçınkaya, tadım öncesi Araz'ın kural ihlali yaptığını açıkladı.


'TABAĞINI DEĞERLENDİREMİYORUZ'

'TABAĞINI DEĞERLENDİREMİYORUZ'

Ünlü şef, açıklamasında; "Süre bittikten sonra tabağını alıp arka tezgaha koyuyorsun. Bu arada devrildiği için de düzeltmişsin. Tezgahı temizlemek için yapmış olsan bile tabağına dokunamazsın. Bu yüzden senin tabağını değerlendirmeye alamıyoruz" dedi.


Hatasının farkında olan Araz ise Mehmet Şef'i dinledikten sonra; yarışmanın jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'dan özür diledi.


Tabaklarını şeflere sunan Pelin, Eren, Görkem ve Hasan arasından Eren, bireysel dokunulmazlığı kazandı. Eren, potaya yollamak için Görkem'in adını verdi. Oylama sonucu potaya giden isim ise Pelin oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mohammed Alsaloussi'den sevgilisi Şeyma Subaşı'yı jest!