MasterChef’te tabaktan çıkan parça herkesi şaşırttı

TV8 ekranlarının fenomen yarışması MasterChef dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle ekrana geldi. MasterChef yarışmasında dün akşam Balkan ülkelerine özgün lezzetler yapıldı. Büyük rekabet yaşanan MasterChef’in dün akşam yayınlanan bölümünde şeflerden Görkem’in hazırladığı tabaktan çıkan parça şoke etti.

18 Kasım 2021, Perşembe 10:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın jüri üyelikleri yaptığı MasterChef Türkiye'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu oynandı. 17 Kasım Çarşamba akşamı yayınlanan yeni bölümde; kırmızı ve mavi takım, altı Balkan ülkelerine özgü yemekleri yaparak yarıştı.

Şeflerin istediği yemekler, Hırvatistan'dan brudet, Arnavutluk'tan elbasan tava, Bulgaristan'dan tikvenik, Bosna Hersek'ten ascinica, Makedonya'dan tavçe gravçe ve Romanya'dan papanaşi oldu.

45 dakikalık sürenin sonunda şefler, takımların yemeklerini tatmaya başladı. Ancak Danilo Zanna'nın ağzına, tattığı yemekten çıkan bir parça geldi. Görkem'in hazırlığı yemekten çıkan parçayı gösteren Zanna, bunun ne olduğunu sordu.

Yarışmanın jüri üyeleri, kırmızı takımın yemeğinden çıkan parçanın plastik olmasından şüphelendi. Fakat parçayı iyice inceleyen şefler, karidesin iyi temizlenmediği için kıkırdağının yemekte kaldığı fikrine vardılar.   

Öte yandan jüri üyeleri, tadım sonunda; elbasan tava yemeğini ise iki takımın da iyi yapamadığını açıkladı ve değerlendirmeye almadı. Gecenin sonunda 3-2 skorla kazanan mavi takım oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım, bir kez daha mutfağa girdi. Bireysel olarak mücadele ettikleri oyunda şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Verilen ürünlerle en iyi yemeği yapan Dilara, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

Azize ve Pelin'in eleme potasında olduğu MasterChef'te; Dilara'nın seçtiği Tahsin, üçüncü eleme adayı oldu. Konseyde en çok adı yazılan Sergen ise haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pis Yedili'nin Dilkopat'ı Güneş Zavrak, değişimi ile ağızları açık bıraktı!