Masumiyet dizisinde Ela'nın hastalığı kafaları karıştırdı! - Dizi Postası

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Masumlar Apartmanı, yürekleri ağza getirecek yeni bir bölümle ekrana gelecek. Masumiyet dizisinde Ela'nın hastalığı kafaları karıştırdı. Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

07 Mart 2021, Pazar 21:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Hiçbir şey göründüğü gibi değildir"

"Hiçbir şey göründüğü gibi değildir"

Ekranların yeni dizisi Masumiyet ile başlayalım. Çarşamba akşamlarının dikkat çeken dizilerinden biri olan Masumiyet dizisi kadına şiddeti konu alan bir dizi gibi görünse de ikinci bölümde "Bazen hiçbir şey göründüğü gibi değildir" cümlesinin sıkça geçmesi kafaları karıştırdı.

Dizinin ilk bölüm tanıtımında "Sıradan bir annenin sıradan hayatı, kızının şiddet kurbanı olmasıyla bir gecede değişir ve doğrunun yanlışa, gerçeğin yalana karıştığı bir sürek avı başlar" ifadeleri kullanıldı. İlk önce sadece kadına şiddet konusunun işlendiğini izlerken ikinci bölüm ile ortaya çıkan gerçekler bunu sorgulamamıza neden oldu.

Ela'nın hastalığı erotomani nedir?

Ela'nın hastalığı erotomani nedir?

Masumiyet dizisinin ikinci bölümünde İlayda Alişan'ın canlandırdığı Ela karakteri, kendisine bunları yaşatan İlker ile ilk defa mahkeme salonunda karşılaştı. Fakat İlker'in avukatı Ela'nın tüm bu yaşananları kafasında kurduğunu, Ela'nın bir erotomanik olduğunu dile getirdi.

Halk arasında "Eros hastalığı" olarak bilinen "erotomani", karşılıksız, takıntılı ve platonik aşk olarak bilinir ve kişinin birinin kendisine âşık olduğuna inandığı sanrılı bozukluktur. Erotomanide kişinin sanrısı sistemli ve süreklidir.

Âşık olarak kabul edilen "mağdur" genellikle ünlü ya da yüksek statü sahibi bir kişi olmakla birlikte diğer insanlar ya da tanıdık kişiler de olabilir. Erotomani bir diğer adıyla 'Clerambault Sendromu' 'karşılıksız aşkın ortaya çıkardığı bir rahatsızlık' olarak tanımlanıyordu.

Fakat 20. yüzyılda 'birinin kendisine aşık olduğunu sanma' olarak değiştirildi. Halk arasında ise erotomaniye 'Eros hastalığı' adı veriliyor ve genellikle kadınlarda görülüyor.

Hangisi sanrı hangisi gerçek?

Hangisi sanrı hangisi gerçek?

Şimdi akıllarda iki soru var:

Ela'nın yaşadıklarının hangisi gerçek hangisi sanrı?

Ela'ya şiddet uygulayan kim? Ya da tüm bunları Ela kendisi mi planladı?

Dizi ile ilgili bilinmezlik arttıkça heyecan da yükseliyor.


Masumiyet 3. bölüm fragmanıİnci Han'ı terk mi edecek?

İnci Han'ı terk mi edecek?

Masumlar Apartmanı'nda olaylar durulmuyor. Malum son bölümde İnci'nin Han ile ilgili şüphelerinde haklı çıkmasıyla İnci Han'ı terk mi edecek? sorusu gündeme geldi. 

Tokat bardağı taşırdı

Tokat bardağı taşırdı

Zannedildiği gibi İnci Han'ı hemen terk etmedi. Masumlar Apartmanı 25. bölüm fragmanında Safiye'nin Han ve kardeşlerine hâlâ yardım etmeye çalışması dikkat çekti. Ancak İnci onlara yardım etmeye çalışırken okkalı bir tokat yedi Safiye'den.

İnci çıldırdı!

İnci çıldırdı!

Safiye'nin “Bizi tedavi ettirmeye götürecekmiş” çıkışıyla suratında patlayan tokat sonrasında olaylar farklı bir boyuta doğru gidiyor diyebiliriz. Bu tokatla birlikte öfke patlaması yaşayan İnci'nin bundan sonra nasıl davranacağını ise kestirmek zor.

İnci ipin ucunu bırakarak her şeye sırtını dönüp gidecek mi? Yoksa elindeki ipin ucunun iyice kavrayıp onlara yardımcı olmak için her yolu deneyecek mi?

İkinci olasılık muhtemel gibi görünüyor. İnci pes edecek bir yapıya sahip olmadığı için hayli zor günlerden geçeceğini söyleyebiliriz.

Han rest çekiyor

Han rest çekiyor

Yediği tokadın ardından koşarak uzaklaşan İnci'nin peşinden giden Han'ın, "Bu burada bitmedi seninle görüşeceğiz" diyerek Safiye'ye resti çekmesi ile heyecanları artırıyor.

Masumlar Apartmanı 25. bölüm fragmanını da bırakalım:


Yine lider!

Yine lider!

2 Mart 2021 Salı günü yayınlanan diziler arasında Masumlar Apartmanı Total izleyici grubunda ikinciliği yakalarken AB Grubunda zirveye sıkı sıkı tutundu.

2 Mart Salı akşamı yayınlanan diziler hakkında gün boyunca yapılan sosyal medya paylaşımları karşılaştırıldığında ise, Masumlar Apartmanı 18 bin 395 iletiye konu olarak günü lider tamamladı.

Sosyal reytinglerde zirvede olan Masumlar Apartmanı ile ilgili Twitter'da neler konuşulmuş? Bakmadan geçmeyelim o halde:

 • Yarın sosyete pazarında baht açan gelinlik diye satılmazsa bende neyim.
 • Böyle yakışıklı kocam olsun ama deli meli önemli değil diyen umarım yoktur
 • Yine #MasumlarApartman mi yoksa #Edho mu izleyelim sorusuna muhatap kaldığım bir akşam olmuş .. hayat çok zorluyacı olabiliyor bazen .. 
 • Bi kez de mutluluktan uyuyamasın Gülben inşallah bu kez mutlu olursun
 • İnci operasyonu başlattı gelsin aksiyon
 • Ne bileyim işte sen çay içelim diyince evleniriz diye düşünmüştüm
 • Han'da peygamber sabrı var
 • Naci lütfen Safiye'yi annesinin mezarına da götür
 • Esat Gülben'i tekrar umutlandırıyorsun bak sonra çekilme kenara

Çarşamba çarşafa dolandı

Çarşamba çarşafa dolandı

Gelelim çarşamba gününün dizilerine... Ortalık zaten karışıktı şimdi içinden çıkılmaz bir hal aldı. Mehdi ve Volkan yetmezmiş gibi şimdi de Masumiyet dizisiyle "İlker" karakteri girdi hayatımıza. Sadakatsiz'den başlayalım isterseniz...

Başrollerinde Cansu Dere ve Caner Cindoruk’a Melis Sezen’in eşlik ettiği dizide evi terk eden Derin'i babasının evinde bulduk.

Asya’nın Sinan’la yakınlaşmasını kaldıramayan Volkan, Derin’in de evi terk etmesi ile iyice delirdi. Hicran ve Haluk’un beklenmedik buluşması büyük bir krizi tetikledi.

Gönül bu boş durur mu?

Gönül bu boş durur mu?

Gönül hem kendisi hem kızı için boş durmamaya kararlıydı. Derin’e kendini affettirmek için çabalayan Volkan amacına ulaştı. Derin de zaten bildiğiniz üzere Volkan'a kanmaya hazır.

Ancak ne istediğini bilmeyen Volkan ,diğer yandan da Asya'nın hayatına dahil olmaktan geri durmuyor. Sinan’ı Asya'dan uzaklaştırmak için elinden geleni yapıyor ama nafile. Sinan da Volkan'ı dinleyecek gibi görünmüyor.

Vakfa gelen sürpriz ziyaretçi gündeme bomba gibi düşerken, Derin'in mağazasının açılışında olanlar dengeleri bir kez daha alt üst ediyor.

Derin'in mağaza açılışına giden Bahar, kapıdan içeri alınmıyor. Davetli listesinde adının olmadığını öğrenen Bahar buna bozulup geri dönecekken, Melih geliyor. Melih'le tanışan Bahar onun sayesinde içeri giriyor.

Melih de Gönül'ün kardeşi çıkmaz mı! Bahar ve Gönül'ün birbirlerini çok sevmediğini düşünürsek çok hoş şeyler olmayacak gibi görünüyor.

Gönül'ün kardeşi Melih ve Bahar arasında neler olacak? bekleyip görelim

Son bölümde Selçuk'un itirafı damga vurdu

Son bölümde Selçuk'un itirafı damga vurdu

Gönül ve Derin mağaza açılışında gövde gösterisi yaparken Selçuk işleri karıştırıyor.

Başrollerini Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen'in paylaştığı Sadakatsiz 20. son bölümde Selçuk, Haluk'un oğlu olduğunu itiraf etti. Derin'in mağaza açılışına bomba gibi düşen bu itiraf herkesi şoke etti.

Asıl sabırsızlıkla beklediğimiz ise bu olaya Cavidan'ın nasıl tepki vereceği :)

Gönül ve Derin'e tatlı tatlı sataşmaktan geri kalmayan idolümüz Cavidan, bu durumu nasıl kullanacak merakla bekliyoruz :) Evlere şenlik!


Bu sahne çok güldürdü

Bu sahne çok güldürdü

Gönül, Haluk'un yıllar önceki ihanetini öğrendiğinden beri ondan uzak duruyordu hatırlarsanız. Haluk ise onun gönlünü almaya çalışıyordu.

Haluk, Volkan'ın yaptıklarını yadırgarken, Gönül'den gelen tepki ile şok olurken izleyiciyi de keyiflendirdi. Gönül bir anda Haluk'a "Sen de Volkan'ın lacivertisin" deyince kahkahalar havada uçuştu.

Zirve Sadakatsiz'in

Zirve Sadakatsiz'in

3 Mart 2021 Çarşamba günü yayınlanan diziler arasında Total izleyici grubunda Sadakatsiz ikinci sırada yer alırken AB grubunda zirvede yer aldı ve iki rakibine golünü attı.

3 Mart Çarşamba akşamı yayınlanan diziler hakkında gün boyunca yapılan sosyal medya paylaşımları karşılaştırıldığında, Doğduğun Ev Kaderindir 84 bin 49 iletiye konu olarak günü lider tamamlarken Sadakatsiz 22 bin 9 iletiye konu olarak ikinci sırada günü kapattı. Hemen ardından gelen Masumiyet 20 bin 245 iletiye konu oldu.

Cavidan'ı bekliyoruz gözlerimiz kapalı

Cavidan'ı bekliyoruz gözlerimiz kapalı

Sadakatsiz ile ilgili birkaç Twitter mesajına bakalım:

 • Gönül Güçlü teyzem hala poz veriyor
 • Yılın selfiesi budur
 • Cavidancım senin kafan hep güzel mi doğruyu söyle
 • Cavidan'ın haftaya Gönül Güçlü ye sokacağı lafları merakla bekliyorum
 • Kriz anında Gönül Güçlü gibiyim halâ poz veriyor
 • Seninle Sadakatsiz Haluk ve Gönül gibi olabilirdik. Tüm gün yaşadığımız bütün kargaşaları aksam eve gelip birbirimize anlatırdık:)
 • Asya ve Selçuk el ele verip güçlerini birleştirse ne "Güçlü" ne de "Aslan" ailesi kalır
 • Dizinin başında Selçuk için üzüleceksin deseler hayatta inanmazdım.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çağatay Ulusoy ile Duygu Sarışın aşkı bitti mi?