Matematik dünya üçüncüsü, 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasına katıldı, üçüncü soruda elendi

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının dikkat çeken bir yarışmacısı vardı. Uluslararası bir matematik yarışmasında üst üste iki kez dünya üçüncülüğü kazanan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Duygu Dilbaz... Dilbaz, üçüncü soruda elenerek herkesi şaşırttı.

02 Ekim 2021, Cumartesi 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Atv'de yayınlanan, sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı 'Kim Milyoner Olmak İster' programına, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Duygu Dilbaz katıldı.

Kendini tanıttığı bölümde çeşitli uluslararası yarışmalara katıldığını ifade eden Dilbaz, Rusya'da düzenlenen bir matematik yarışmasında iki kez üst üste dünya üçüncülüğü kazandığını söyledi.


Dilbaz, "Saklambaç oynayan çocuklar 'Elma dersem çık' dedikleri arkadaşlarına 'Armut dersem' dedikten sonra genellikle hangisini söylerler?" sorusunu, "Çıkma" cevabı ile kolaylıkla yanıtladı. "Martıların ve kargaların insanlara saldırdığı sahneleri izliyorsanız muhtemelen Alfred Hitchcock'un yönetmenliğini yaptığı hangi korku filmini izliyorsunuzdur?" şeklindeki İkinci soruyu ise "seyirciye sorma" hakkını kullanarak geçti.


Genç yarışmacı, büyük ödülü bir milyon TL olan fenomen programın üçüncü aşamasında "Filika, genellikle hangi araçta bulunur?" sorusuyla karşılaştı.

Duygu Dilbaz; 'gemi', 'tren', 'uçak' ve 'metrobüs' şıkları arasından 'metrobüs'ü seçerek yanlış cevabı verdi. Doğru yanıtın 'gemi' olduğunu öğrenen yarışmacı, büyük şaşkınlık yaşadı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Boran Kuzum: Onsuz ilk doğum günüm