Meclis ne zaman toplanacak? Bugün Meclis gündeminde neler var?

Meclis ne zaman toplanacak? Bugün Meclis gündeminde neler var?

Dün açılan TBMM'de Genel Kurul toplanamadı. TBMM Başkanvekili Levent Gök, birleşimi açtıktan sonra Başkanlık Divanının teşekkül etmediğini belirterek birleşimi bugün toplanmak üzere kapatmıştı. Meclis gündemini bekleyen binlerce vatandaş Meclis’in bugünkü oturumunun ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, Meclis ne zaman toplanacak? İşte TBMM gündemi ile ilgili detaylar…

17 Nisan 2019, Çarşamba 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) dün açıldı. Ancak Genel kurul toplanamadı. Bugün yeniden toplanacak Meclis Genel Kurulu vatandaşın gündeminde. Peki, Meclis ne zaman toplanacak? Bugün Meclis gündeminde neler var? İşte meclis gündemine ilişkin detaylar…

TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere bugün saat 14:00'te toplanacak.

TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ’özel gündem’ ile toplanacak. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ilk kez 23 Nisan özel oturumuna başkanlık edecek ve geleneksel resepsiyona ev sahipliği yapacak.

TBMM’de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı netleşti. 24 Şubat’ta TBMM Başkanı seçilen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle, sabah saatlerinde Meclis’te kutlamaları kabul edecek. Ardından, TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında saat 14.00’te ’özel gündem’ ile toplanacak. Genel Kurul’a başkanlık edecek olan Şentop, açılış konuşması yapacak. Meclis’te grubu bulanan siyasi parti genel başkanları da 10’ar dakikalık konuşma yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk Cumhurbaşkanı olarak Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı özel locasından izleyecek. TBMM Başkanı Mustafa Şentop akşam ise Meclis Tören salonunda gerçekleşecek 23 Nisan özel resepsiyonuna ev sahipliği yapacak.

Öte yandan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, TBMM’de 18 Nisan’da Parlamenterler Birliği korosu konser verecek. 21 Nisan’da TBMM´nin ev sahipliğinde, Mustafa Şentop´un katılımı ile Ankara Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşecek engelli at yarışı etkinliği yapılacak. TBMM Başkanı Şentop, 24 Nisan’da ise 30 ülkeden gelen çocukları ağırlayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanlığı'ndan Suriye açıklaması: Türkiye’nin Suriye’nin toprağında gözü yoktur