Meclis'te bütçe görüşmelerinde gerginlik

TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, 'Ben senin ne mal olduğunu biliyorum. Bu yüzden 5-6 ay önce irtibatı kestim' sözleri üzerine CHP sıralarına koşarak Özel’in üstüne yürüdü. Araya giren CHP ve AK Parti milletvekilleri, Tunç’u sakinleştirdi

12 Aralık 2017, Salı 17:57
A A
Meclis'te bütçe görüşmelerinde gerginlik
TBMM’de, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Başbakanlık ile bağlı kuruluşların 2018 yılı bütçelerinin görüşmelerinde sataşmadan dolayı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Milletvekili Musa Çam’a söz verilmesi talebini sık sık yineledi.


'HER ŞEYİ SEN Mİ BİLİYORSUN?'


Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın ise birleşime ara verdi. Bu sırada AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e, "Özgür her şeyi sen mi biliyorsun?' diye seslendi.

Özgür Özel ise Alim Tunç’a, "Ben senin ne mal olduğunu biliyorum. Bu yüzden 5-6 ay önce irtibatı kestim" diye karşılık verdi. Bu sözler üzerine öfkelenen Alim Tunç, AK Parti sıralarından hızla koşarak CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in üzerine yürüdü.AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’nın sakinleştirmek için arkasından koştuğu Alim Tunç’un CHP Milletvekili Ali Şeker araya girerek durdurdu.

Araya giren diğer AK Parti ve CHP milletvekilleri Adem Tunç’u sakinleştirdi. Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın’ın birleşimi açmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Oturumu kapattığınız arada AK Parti grubuna mensup bir milletvekili Grupbaşkanvekilimiz Özgür Özel’e fiili saldırıda bulunmak üzere harekete geçmiştir.

Milletvekillerimizin engellemesi sonucu bu saldırı gerçekleşmemiştir. Kendi grubuma söylüyorum: Saldırı amaçlı bu koridorda CHP grubuna yöneltilen bir milletvekilini indiremezseniz size yazıklar olsun" diye konuştu.


’SİZ ARA VERDİĞİNİZDE BURADA KABUL EDİLEMEZ BİR OLAY GELİŞTİ’


AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise Alim  Tunç’un bu davranışının kabul edilemez olduğunu söyleyerek, "Siz ara verdiğinizde burada kabul edilemez bir olay gelişti.

Ama her olay karşılıklı ilişki çerçevesinde gelişir. Kimse durup dururken bir şey yapmaz. Alim Beyi durdurmaya çalışan benim. Ben böyle bir şeyi asla kabul etmem.

Hiçbir partiyi bir başka kişiye yönelik böyle bir harekette bulunamaz. Meclis’in hukukunu korumak benimde herkesin de görevi. Alim Bey ve Özgür Özel arasında sözlü tartışma olmuş sonra kesinlikle kabul edilemez ifade kullanmıştır kendisi" dedi.


’BURADA FİİLİ TAARRUZ VE HAKARETTE BULUNDUĞU İÇİN O GÜNDEN BERİ İRTİBATIMIN OLMADIĞI BİRİDİR’


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şunları söyledi:

Sayın milletvekili geçmişte benimle iyi ilişkiler kuran saygılı davrandığım biriyken birgün burada fiili taarruz ve hakarette bulunduğu için o günden beri irtibatımın olmadığı biridir. Oradan bana ’Özgür her şeyi sen mi biliyorsun’ deyince bende ’ Ben 5-6 ay önce senden irtibatı kestim, çünkü senin ne mal olduğunu biliyorum’ dedim.

Bu cümle kötü değildir. Ben senin ne olduğunu biliyorum demektir. Bu söz kötü bir söz olsa dahi oradan buraya öldüresiye bir koşuya başlamak son derece kabul edilemez bir davranıştır."


TBMM'de gergin anlar
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın sert konuşması ardından kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un sözleri iki parti vekillerini karşı karşıya getirdi.


'YÜZÜNE TÜKÜRSEN YAĞMUR YAĞIYOR SANIR'


Özkoç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na konuşmalarında hakaret ettiğini belirterek, “‘Edepsiz’, ‘Alçak’, 2 Haziran 2011 ‘Cibilliyetin gereğini yapıyorsun’, ‘Bazı insanlar var ki yüzüne tükürsen yağmur yağıyor sanır bu da öyle pişkin bir tipdir’.Sizin Cumhurbaşkanı kisvesi altında AKP Genel Başkanı olarak böyle hakaret ederseniz. Biz de AKP Genel Başkanına gerektiği gibi cevap veririz” dedi.

Bu sözler üzerine AK Parti sıralarından fırlayan bazı vekiller kürsüdeki Özkoç’un üzerine yürüdü. CHP’li vekillerde Özkoç’u savunmak için kürsüye gidince iki parti vekilleri arasında arbede çıktı. Dakikalarca süren arbedenin kavgaya dönüşmesini araya giren vekiller engellemeye çalıştı. Genel Kurul’a ara verildi.
 
DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.