Meclis'te CHP'nin kırmızı kartlı eylemine AK Partililer beyaz kağıt

Anayasa değişikliğinin 2. tur oylaması öncesinde CHP'li milletvekilleri Genel Kurul'da eylem yaptı. Sivil toplum kuruluşlarının "1 dakika ayağa kalk" eylemine destek veren CHP'li vekiller, teklife "kırmızı kart" gösterdi, "hayır" mesajı verdi. CHP'nin kırmızı kartlı eylemine karşı bazı AK Partili milletvekilleri de boş beyaz kağıtları kaldırarak anayasa değişikliğine "evet" mesajı verdi

18 Ocak 2017, Çarşamba 00:12
A A
Meclis'te CHP'nin kırmızı kartlı eylemine AK Partililer beyaz kağıt
Sivil toplum kuruluşlarının Anayasa değişikliğine karşı "ayağa kalk" eylemine CHP grubundan da destek geldi. Saat tam 17'de Genel Kuruldaki tüm CHP'li milletvekilleri teklifi protesto etmek için ayağa kalktı. 

CHP'DEN KIRMIZI KARTLI PROTESTO


Yurt genelinde birçok noktada yapılan eyleme katılan CHP'liler teklifi gösterdikleri kırmızı kartlarla protesto etti. 
CHP'lilerin eylemine AK Partili vekillerden ise tepki geldi. 

AK PARTİLİLERDEN BEYAZ KAĞIT


Bazı milletvekilleri "sizden de ancak bu beklenir" diye sataşırken diğerleri boş beyaz kağıtları kaldırarak anayasa değişikliğine "evet" mesajı verdi. 

Yaklaşık 1 dakika süren eylem nedeniyle oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Genel Kurul'a ara verdi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.