Meclisteki yumruklu kavganın detayları

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin arasında yumruklu kavga çıktı. Gerginlik sırasında, AK Parti Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak da MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yumruk attı.

04 Ağustos 2014, Pazartesi 18:25
A A

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin arasında yumruklu kavga çıktı. Gerginlik sırasında, AK Parti Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak da MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yumruk attı. Meclis'teki gerginlik sonrası MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan twitter'dan çok sert açıklamalar yaptı ve 'AK itler bize saldırdı' ifadelerini kullandı.

"Meclis'teki yumruklu kavga anlarında kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim daha vardı. AK Parti Tokat milletvekili Zeyid Aslan. Daha önce kendisini Meclis'te uyurken görüntüleyen kadın gazetecilere yönelik "Ben de sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam \'Bunların doğal hali bu\' diye.... Ahlaksız olurum değil mi? Ama sizinki gazetecilik oluyor diye bağırdı. " sözleriyle tepkilerin hedefi olmuştu. Ardından CHP milletvekili Kamer Genç'in annesine ağır küfürler eden Aslan öfke kontrolü dersi aldığını açıklamıştı.

Bugün Meclis'teki gerilim sırasında AK Parti Tokat milletvekili Zeyid Aslan'ın yumruğunu kaldırdığı o anlar da objektiflere yansıdı.

Geçtiğimiz yıl HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü Meclis Komüsyonu'ndaki gergin toplantıya Yargıçlar Sendikası Başkanı ömer Faruk Eminağaoğlu katılması tartışma yaratmıştı. AKP'li Zeyid Aslan, yaşanan gerginlikte uçan tekme attığı o anlar da henüz hafızalarda.

TBMM'de MHP ve AK Partili milletvekilleri arasında Genel Kurul toplantısı sırasında çıkan kavga sonrasında, MHP'li Sinan Oğan'dan şok bir tweet geldi. AK partililerin kendisine saldırdıklarını öne süren Oğan, tartışmanın neden çıktığını da açıkladı.

"Ancak bunu yaparken, AK Partili vekillere karşı çok sert ifadeler kullandı. Tartışmanın "Hükümet Türkmenlere neden sahip çıkmıyor" sorusu üzerine çıktığını söyleyen MHP'li Oğan, şu mesajları paylaştı; "Genel kurulda 60 AK it bana saldırdı. Evellalah ağızlarının payını aldılar. ülkücülere bunlar ancak 60'a tek saldırır. TBMM'de Türkmenlere neden sahip çıkmıyor hükümet diye sorunca AK itlerin saldırısına uğradık."

Sıradaki haber yükleniyor...