Medyanın kalbi 55 yaşında

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) 55. kuruluş yıldönümünde konuşan Demirören Medya Grubu Başkanı Mehmet Soysal “Doğru, hızlı ve tarafsız haberciliğiyle Türk basınının en güvenilir haber kaynaklarından DHA, medyanın kalbi olmayı sürdürüyor” dedi

07 Kasım 2018, Çarşamba 02:58 Son Güncelleme:
A A

‘Demirören Haber Ajansı (DHA) 55’inci Yıl Forum Antalya’, turizm kentinin Kundu oteller bölgesindeki Aska Lara Resort Otel’de hafta sonu yapıldı. DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet, Genel Müdür Yardımcısı Serkan Topçu, DHA’nın üst düzey yöneticileri ve farklı illerden temsilcilerinin katıldığı forum 3 gün sürdü.

YAYIN YÖNETMENLERİ KATILDI

YAYIN YÖNETMENLERİ KATILDI

Foruma Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Demirören Medya Grubu Başkanı Mehmet Soysal, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre İskeçeli ve Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Gökçe Aytulu da katıldı.

İKİ MUHABİRİ ANDI

İKİ MUHABİRİ ANDI

Demirören Medya Grubu Başkanı Mehmet Soysal konuşmasının başında, Van depreminde hayatını kaybeden ve vefat yıldönümleri yaklaşan görev şehidi DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ile Cem Emir’i andı. Sözlerini merhum Erdoğan Demirören’in kendisine söylediği, “Herkes sözüne, yazısına sahip çıkmalı. Ama önceliği daima vatan, millet duyarlılığı olmalı” nasihatiyle sürdüren Soysal şöyle konuştu:

'GÜNDEMİ BELİRLİYOR'

'GÜNDEMİ BELİRLİYOR'

“Doğru, hızlı ve tarafsız haberciliğiyle Türk basınının en güvenilir haber kaynaklarının başında gelen DHA’nın 55’inci kuruluş yıldönümündeyiz. DHA, medyanın kalbi olmayı sürdürüyor. Birlik ve bütünlüğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde ürettiği haberlerle toplumsal sorunlara dikkat çeken DHA, ülke gündemini belirleyen, toplumsal bütünlüğü sağlamakta önemli rol oynayan bir konuma sahip.”

'SİYASET ÜSTÜ OLMALI'

'SİYASET ÜSTÜ OLMALI'

Medyanın siyaseti dizayn etme alışkanlığını bırakması durumunda uluslararası bilgi referans şirketlerine dönüşeceğini belirten Mehmet Soysal, “Medya siyasetin üstünde kalmalı ve herkesi kucaklayarak doğru bilgiyi yaymalı. Biz bu vatan, millet ve devlet için doğru ve dürüst kalmaya mecburuz” dedi.

BAŞKAN'A PLAKET

BAŞKAN'A PLAKET

Foruma katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e plaket verildi. Menderes Türkel “DHA’daki her arkadaşımız gazetecilik alanında güzel örnekler sergiliyor. Türkiye’nin en saygın gruplarından biri olarak yolunuza devam ediyorsunuz” dedi.

DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet, Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’a plaket verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.