MegaUpload atağa kalktı!

Apar topar kapatılan dosya paylaşım devi MegaUpload, yaşadığı şoktan kurtulup karşı atağa geçti!

25 Nisan 2014, Cuma 19:30
A A

Bir zamanların popüler dosya depolama sitesi Megaupload, Hong Kong mahkemesinden milyonlarca dolar değerindeki el konulan mal varlığının serbest bırakılmasını talep etti.

Firmanın mal varlığına, ABD Adalet Bakanlığı'nın Ocak 2012'de Hong Kong mahkemesinde bulunduğu istek üzerine el konulmuştu. Çarşamba günü ise Yüksek Mahkeme, Hong Kong Adalet Bakanlığı'nın Megaupload dosyasına Haziran 4'te cevap vermesine hükmetti. Megaupload avukatı Ira Rothken, bir telefon röportajında bu hamlenin Megaupload sunucularını baştan başlatmaya yönelik uzun soluklu bir çalışmanın bir parçası olduğunu, bu sayede site kapatıldıktan beri dosyalarına erişemeyen kullanıcıların verilerine ulaşabileceklerini söyledi. Bununla birlikte dosyaları tekrar kullanıcılara sağamak, Rothken'e göre bant genişliği gerektirecek ve çok da ucuz bir iş olmayacak.

Firmaya göre Hong Kong'un mal varlığına el koymaması gerekiyordu, çünkü ABD, Megaupload'a gerekli mahkeme celbini ulaştırmamıştı. ABD federal suç prosedürleri, celplerin sadece ABD'de yerine ulaştırılmasını ön görüyor.

Resimlerle: En iyi ve bedava dosya kurtarma yazılımları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.