Meghan Markle ve Prens Harry, iki ay sonra ilk kez el ele Londra'da

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılık kararı ile olay yaratan Prens Harry ve Meghan Markle, iki ay aradan sonra ilk kez Londra'da bir etkinliğe katıldı. Çift, 31 Mart'daki resmi ayrılık öncesi önceden belirlenmiş bazı etkinliklere katıldıktan sonra Kanada'ya dönüp yeni hayatlarını sürdürecek.

06 Mart 2020, Cuma 14:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İki aydır bir paparazzi çekimi dışında hiç kameralar önünde görünmeyen Meghan Markle, daha önce Londra'ya gidip dönen kocasıyla el ele Endeavour Yardım Ödülleri gecesine katıldı. Yaralı ve hasta askerlerin başarılarının ödüllendirildiği geceye damgasını vuran kişi 38 yaşındaki Meghan Markle oldu. 


Victoria Beckham tasarımı mavi bir elbise giyen Markle'ın hamilelik kilolarından büyük ölçüde kurtulduğu, eski formuna kavuştuğu görüldü. Yağmurlu havada kocası Prens Harry'nin kolunda indiği araçtan törenin yapılacağı binaya kadar yürüyen Markle'ın iddialı kırmızı ruju da dikkatlerden kaçmadı. 

Mutlu halleri dikkat çekti

Mutlu halleri dikkat çekti

Meghan Markle'ı iki aydır bu tür bir etkinlikte görmeyen hayranlarının da çevrede toplandığı bu kısa yürüyüş Hollywood'daki film galalarını anımsattı. Markle'ın gerilimlerden uzaklaşmış mutlu görüntüsü de dikkat çekti.


Çift, ödül törenini de oturdukları protokol sıralarından el ele tutuşarak izledi. Meghan Markle ve Prens Harry, önümüzdeki günlerde önceden belirlenmiş bir etkinliğe daha katılacak.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın aileden ayrılık kararı ve sonrasında yaşananları kısaca hatırlamak gerekirse... 2020 yılının ilk ayında İngiltere, aslında bir süredir kulislerde konuşulan ama beklenmedik bir biçimde yaşanan "ayrılık" ile çalkalanıyor. Ailenin en gözde üyelerinden ikisi, Prens Harry ile Meghan Markle, unvanlarından feragat ettiklerini, aileden ayrıldıklarını duyurdu. Bu, kelimenin tam anlamıyla bir şok etkisi yarattı.


Her ne kadar çiftin bir süredir aileden kopmak üzere olduğu açık seçik belli olsa da hatta Noel ve yeni yıl tatillerini Kanada'da geçirseler de yine de olayın duyuruluşu ve meydana geliş biçimi şaşkınlık yarattı.

Evlendikten sonra Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanlarını alan çift, dün akşam Instagram hesaplarından yaptıkları paylaşımda, kraliyet ailesi üyeliğinden vazgeçip kendi ekonomik bağımsızlıkları için çalışacaklarını açıkladı. Yılın yarısı İngiltere'de diğer yarısı Kuzey Amerika’da yaşayacaklarını belirten çift “Kraliçe’ye desteğimiz devam edecek” dedi.


Ancak BBC’nin haberine göre Buckingham Saray’ı haberle büyük hayal kırıklığına uğradı.

Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle 2018 yılında evlendi. Geçen yıl Archie adını verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Fakat ailenin kurallarına göre bebeğin babası Prens olsa da kendisi aynı unvanı taşıyamayacaktı.

Sosyal medyadan açıkladılar

Sosyal medyadan açıkladılar

Markle'ın aileye girmesi, halk tarafından 'anneleri Prenses Diana'nın emaneti' olarak görülen iki prens, William ile Harry'nin arasını açmaya başlamıştı zaten. Aile içinde yaşanan gerilim sonunda dışarı da yansıdı. İki prens, evlerini, çalıştıkları vakıfları hatta sosyal medya hesaplarını bile ayırdı. Ama bu son gelişme tüm bu olayların üzerine "tuz biber ekti".


Prens Harry ve Meghan Markle, kararlarını sosyal medya hesaplarında açıkladı. Sonra da kelimenin tam anlamıyla ortalık birbirine girdi. Birçok kişi bunun nedenleri konusunda görüş bildirmeye başladı. Prens Harry ve Meghan Markle sosyal medya platformlarından en çok konuşulan kişiler arasına girdi.

Bir süredir İngiliz kraliyet ailesinin de tıpkı İsveç'te olduğu gibi küçülmeye gideceği konuşuluyordu. İsveç kralı, veliaht olan kızı Prenses Victoria ve onun ailesi dışındaki diğer iki çocuğunu ve onların ailelerini kraliyet ailesinin dışında bırakmıştı. Herkes İngiltere'de de benzer bir durum yaşanacağını düşünürken olaylar bambaşka bir boyuta kaydı.


İngiltere'de Kraliçe 2'nci Elizabeth'in Noel ve yeni yıl konuşması sırasında masasının üzerinde geçmiş yıllarda olduğu gibi Meghan Markle ile Prens Harry'nin fotoğraflarına yer vermemesi de bu tür bir ayrılığın işareti olarak görülüyordu.

'Tarih kendini tekrar ediyor'

'Tarih kendini tekrar ediyor'

Bu arada çiftin bundan böyle ne yapacağı, finansal bağımsızlıklarını nasıl sürdüreceği de merak konusu. Yine ortaya atılan iddialara göre çift, reklam anlaşmaları sayesinde milyonlarca dolar kazanıp servet edinecek. Markle'ın oyunculuğa geri döneceği hatta eskisi gibi 'orta sınıf ünlü' değil yıldı ünlüler arasında yer alacağı da iddialar arasında.


Prens Harry'nin Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile birlikte bu kararı alması "tarih kendini tekrar ediyor" yorumlarına da neden oldu. Bundan tam 83 yıl önce Kral 8. Edward, aşık olduğu Amerikalı Wallis Simpson uğruna tahttan feragat etmişti. Onun nedenleri biraz daha farklıydı aslında.

'Amerikalı kadınlar İngiliz kraliyet ailesine iyi gelmiyor'

'Amerikalı kadınlar İngiliz kraliyet ailesine iyi gelmiyor'

O dönemde kraliyet ailesi mensupları soylu olmayan bir de üstüne boşanmış bir kadınla evlenemiyordu. Simpson ise tam da böyle bir kadındı. Fakat Kral 8. Edward aşkını hayatının merkezine koyup Simpson ile evlenmek için tahttan çekildi. Bu gelişme Kraliçe 2. Elizabeth'in babasına ve sonra kendisine taht yolunu açan olay oldu. 


Her ne kadar olaylar birebir aynı olmasa da Markle'ın Amerikalı olması daha önce evlenip boşanması ve sonrasında yaşan ayrılık, akıllara 8. Edward'ı getirdi. Hatta bazı çevreler "Amerikalı kadınlar İngiliz kraliyet ailesine iyi gelmiyor" yorumları yaptı.

Bu arada Prens Harry'nin taht için babası Prens Charles, ağabeyi Prens William ile onun üç çocuğunun ardından altıncı sırada geldiğini hatırlatalım. Çift ile ilgili yaşanan gelişmelerden biri de, tescil ettirdikleri Sussex Royal markasının kullanmalarına, Kraliçe tarafından yasak konulmasıydı. Çiftin tescil için ödediği yüklü miktarda para da boşa gitmiş oldu.


Son olarak geçtiğimiz günlerde torunu Harry ile konuşan Kraliçe'nin ona her zaman çok sevildiğini, hep sevileceğini ve geri dönmek isterse kapının açık olduğunu söylediği de basına yansıyan haberlerden.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (6 Mart 2020)