Mehmet Günsür: Tüm işlerimi bırakarak oyunculuğa geçtim

LEFKE Avrupa Üniversitesi'nin (LAÜ) Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen söyleşi programına oyuncu Mehmet Günsür de katıldı. Öğrencilerle bir araya gelen Mehmet Günsür, ''1996 yılında 'Hamam' filmini çektikten sonra ilk defa ben sadece bu işi yapacağım diye karar verdim ve diğer tüm işlerimi bırakarak sadece oyunculuğa geçtim" dedi

11 Haziran 2018, Pazartesi 13:23 Son Güncelleme:
A A

Medyaya ilk adımını, 7 yaşında halasının kendisini reklamcı bir arkadaşına reklam filminde oynaması için götürmesiyle attığını söyleyen Mehmet Günsür, ''İlk defa o zaman kamera gördüm ve çok hoşuma gitti. Oyunculuk bir oyun gibiydi ve bu yüzden zevkliydi. Sevmeden yapılacak bir meslek değil, şanslıyım ki sevdiğim bir şeyi yapıyorum'' dedi.

Reklam vasıtasıyla 11 yaşında kendisini tanımış olan yapımcının 'Geçmiş Zaman Mimozaları' adlı dizi için kendisini deneme çekimine çağırdığını ve ilk def a profesyonel anlamda devamlılığı olan, aylarca süren bir iş olduğunu söyleyen Mehmet Günsür, çok büyük tiyatrocularla çalışma imkanını yakaladığını belirtti.

''1996 yılında 'Hamam' filmini çektikten sonra ilk defa ben sadece bu işi yapacağım diye karar verdim ve diğer tüm işlerimi bırakarak sadece oyunculuğa geçtim. 22 senedir de devam edebilecek kadar şanslıymışım'' diyen Mehmet Günsür, oyunculukta her karakter için çok büyük vakit harcandığını, onun dünyasına girebilmek için elinden gelen her şeyi yaptığını ve bir karakterle ilgili bu kadar vakit harcayınca artık o karakterin çocuğu gibi olduğunu söyledi.

İçinde müzik olan karakterlerin kendisini heyecanlandırdığını, müziği her anlamda sevdiğini ve müziğin işinin içinde olmasının da kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyleyen Mehmet Günsür, LAÜ öğrencileri için İtalyanca bir eser seslendirdi.

LAÜ’de olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Mehmet Günsür, öğrencilere hayat felsefesinin iyi bir insan olarak yaşamak olduğunu söyledi. Günsür, coşkulu kalabalığa teşekkür ederek, öğrencilerle canlı bir video çekimi de yaptı.Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.